Tag Archives: рецепт

Харисон Форд ја открива тајната за долг и среќен брак: Неговиот совет ќе ве натера вистински да се насмеете!

Легендарниот актер Харисон Форд (77), кој е во брак со 22. години помладата колешка, Калиста Флохарт, си ја отворил душата и го дал можеби најдобриот совет за долг и среќен брак. Ѕвездата на „Војна на ѕвездите“ и на „Индијана Џонс“ веќе 10 години е во среќен брак со Калиста (55). …

Повеќе »

(Рецепт) Нутриционистка открива:„Ако вака пиете зелен чај, ќе ги истопите мрсните наслаги!“

Дознавме како да го пиеме овој пијалок и воедно да слабееме Познато е дека зелениот чај има здравствени придобивки, а докажано е и дека помага во губење на тежината. Сепак, она што е важно е во каква форма и како го консумираме. Постојат различни производи кои содржат зелен чај, од …

Повеќе »

(Рецепт) СО ПЧЕЛИТЕ ЈА НАДМИНАЛ ТЕШКАТА БОЛЕСТ: Сам со мед се излекувал од карцином на белите дробови па сега лекува други и повеќе видови рак!

Анте Крешиќ од Струг, кај Чаплјина  е познат и почитуван пчелар а за совети му се јавуваат од сите делови на светот… Велат дека добриот глас се слуша далеку, а оваа изрека ја потврдува примерот на специјалниот пчелар од Херцеговина. Анте Крешиќ од Струг кај Чаплjина е широко познат и …

Повеќе »

(Рецепт) ЧУДОТВОРЕН НАПИТОК: За две недели ќе ги исфрлите маснотиите од телото, ќе намалите килограми и ќе ги зацврстите коските!

Ова е рецепт за сите оние кои имаат маснотии во крвта и тоа онакви кои ги уништуваат внатрешните органи. Овој напиток детално го чисти телото од маснотии и тоа за две недели. Препорака е исхраната да е рамномерна, да се вежба и да се пие многу вода. Потребни состојки; 400 …

Повеќе »

(Рецепт) 3. супер моќни намирници против рак и дијабетес: Измешани заедно го даваат најмоќниот лек на планетата!

Оние кои ги консумираат овие производи, сами или заедно, го намалуваат ризикот од кардиоваскуларни заболувања, дијабетес и карцином… Оние храна што припаѓаат на супер храна, се оние што ги надминуваат можностите на другите намирници. Три супермоќни производи успеаа да ја докажат својата лековита способност и хранливост, а тие се: куркума, …

Повеќе »

(Рецепт) СЕ’ ИМАТЕ ДОМА – Радикално чистење на крвните садови за 40 дена: Едноставен а моќен рецепт кој ќе ве препороди!

Уште едно феноменално дејство на лукот! Оваа тинктура козумирајте ја 40. дена и темелно ќе ги исчистите крвните садови од холестерол. Состојки: 4 главички лук 4 средно големи лимони со кора околу 3 литри провриена вода Подготовка: лукот поделете го на ченови и исчистете го. Лимоните полијте ги со зовриена …

Повеќе »

(Рецепт) Совет за долговечност од 100 годишна старица: Необична тајна

Џексон не е единствената која би рекла дека алкохолот ја одржува во живот. Заборавете на здрава храна и вежбање. Тајната за долг живот е многу поинаква. Таа се крие во еден пијалок. Барем така верува Мабел Џексон, 100 годишна старица која живее во Суфолк, Англија. На прашањето која е нејзината …

Повеќе »

(Рецепт) Радикално чистење на крвните садови за 40 дена: Едноставен а моќен рецепт кој ќе ве препороди!

Уште едно феноменално дејство на лукот! Оваа тинктура козумирајте ја 40. дена и темелно ќе ги исчистите крвните садови од холестерол. Состојки: 4 главички лук 4 средно големи лимони со кора околу 3 литри провриена вода Подготовка: лукот поделете го на ченови и исчистете го. Лимоните полијте ги со зовриена …

Повеќе »

(Рецепт) Народна медицина – Онколог препорачал: Мешавина против сите болести!

Неговите лековити својства можат да ја обноват работата на сите внатрешни органи, го јакне имунолошкиот систем, го подобрува метаболизмот, ја подобрува крвта и ги чисти артериите… Дали некогаш сте се запрашале како лекарите се грижат за нивното но и здравјето на нивните семејства? Еден познат руски онколог, затоа, решил, да …

Повеќе »