Tag Archives: рецепт

(Рецепт) ЦИМЕТ – Чудотворец во борбата против одвишните килограми: Вака се подготвува!

Циметот содржи голем број на корисни материи, есенцијални масла, калциум и растителни влакна. Помага во нормализирање на варењето, ги отстранува запекот и дијарејата. Има антиоксидативно и антипиретично дејство. А, за слабеење е феноменално – еве како да користите чај од цимет! Медицински својства на цимет: 1. Влакната од циметот помагаат …

Повеќе »

(Рецепт) РУСКА ДОКТОРКА ВИКТОРИЈА СЕМЈОНОВА:„СМРТТА доаѓа од цревата и затоа мораме да ги чистиме од ТОКСИНИ!“

Ако цревата не функционираат правилно, празнењето не е редовно и често чувствуваме болка во стомакот, тоа е првиот знак дека во нив се акумулираат отрови и токсичен отпад … Сите болести почнуваат да се развиваат во цревата. Вака Хипократ ја објаснил важноста на детоксикацијата на целиот организам, а во современи …

Повеќе »

(Рецепт) Чудотворниот цимет лекува и габични инфекции

Ако страдате од габична инфекција, знајте дека не сте единствените, но решението за сите ваши проблеми е на дофат на раката. Голем број жени кои имаат проблем со габични инфекции прибегнуваат кон вагинални супозитории кои лекуваат инфекции. Превенцијата е многу важна, затоа спречете ја инфекцијата воопшто со елиминирање или намалување …

Повеќе »

(Рецепт) Ви донесуваме чудотворен лек на РУСКИТЕ МОНАСИ за сите болести!

Во манастирот Боровски, со децении, на сите верници им се препорачува еден лек кој е ефикасен за скоро сите болести. Приказната за лекувањето, која не се заснова на духовно просветлување, туку на природен лек за сите болести потврдени во науката, доаѓа од познатиот руски манастир Боровски. Рецептот за овој народен …

Повеќе »

(Рецепт) СО ПЧЕЛИТЕ ЈА НАДМИНАЛ ТЕШКАТА БОЛЕСТ: Сам, со мед, се излекувал од карцином на белите дробови па сега лекува други и повеќе видови рак!

Анте Крешиќ од Струг, кај Чаплјина  е познат и почитуван пчелар а за совети му се јавуваат од сите делови на светот… Велат дека добриот глас се слуша далеку, а оваа изрека ја потврдува примерот на специјалниот пчелар од Херцеговина. Анте Крешиќ од Струг кај Чаплjина е широко познат и …

Повеќе »

(Рецепт) Алое вера има моќен ефект кога станува збор за убавината на кожата

Многу луѓе знаат дека Алое вера е здраво растение и го знаеме нејзиното моќно дејство кога станува збор за убавината на кожата. Гел од алое вера се покажал како одличен извор на богати витамини и минерали што ни се потребни. Алое вера ја враќа младоста, здравјето и убавината на лицето. …

Повеќе »

(Рецепт) Секое утро пиела чаша јогурт со овој зачин: За еден месец ослабнала 7. килограми и го регулирала нивото на холестерол

Моќта на овој зачин во одржувањето на линијата и доброто здравје е неверојатна… Луѓето кои дневно јадат лажица мелен ким губат три пати побрзо на тежина во споредба со луѓето кои се на диета, но не го консумираат овој зачин, покажало едно истражување. Експериментот вклучил 100. жени кои пиеле чаша …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поделила трик за совршено пире од компири и станала вирален хит: Луѓето и заблагодаруваат!

ВИДЕО од една корисничка на ТикТок за тоа како прави пире од компири стана вирален хит на таа социјална мрежа, а многумина потоа го пробале нејзиниот рецепт и биле воодушевени. Џордин Џо Паркс од Тексас првично била шокирана кога дознала дека многумина компирите за пире ги готват само во вода, …

Повеќе »

(Рецепт) Благословено зрно: Црно семе – лек за секоја болест!

Во изминатата деценија, американски и арапски научници од реномирани истражувачки институти започнаа, користејќи современи методи, да ја анализираат оваа неверојатна билка. Претходните студии покажаа дека црното семе не делува директно на одделни органи, туку делува на целото тело преку имунолошкиот систем и прочистува преку дебелото црево, па придобивките се повеќекратни. …

Повеќе »