Tag Archives: решавање

ПРОБЛЕМИ СО СПИЕЊЕТО: 10. начини да ја победите несоницата

Дали сте од оние кои кога ќе легнат никако не можат да заспијат? Без грижа,  не сте единствените. Проблемите со спиењето започнуваат затоа што не можеме да го исклучиме мозокот толку брзо и да престанеме да размислуваме за работата и секојдневните грижи. „Деновиве сме преумрежени и присутни во сè, па …

Повеќе »

На проблемите гледаат како на предизвик: Овие хороскопски знаци имаат решение за се’!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие се многу интелигентни лица со реален пристап кон секоја животна ситуација. Додека некои луѓе се очајни да најдат решенија за одредени проблеми и заради паника, тие сами си …

Повеќе »

Трикови на мајки за решавање на најчестите детски болести

Ги мачи болка во увото, им растат запчиња, ги боли раничката од вакцина или ги мачи кашлање – ама сето тоа за мајките е многу едноставно… Ако сте една од оние мајки чие дете одбива да испие лек за болест која му се случила, тогаш знаете колкава мака е да …

Повеќе »