Tag Archives: реновирање

(ВИДЕО+ФОТО) БРЕД ПИТ РАСПЛАКАЛ ПРИЈАТЕЛКА: Холивудскиот глумец влегол во нејзината куќа додека била отсутна, а неа ја дочекало ОВА!

Во рамките на каналот HGTV  и серијалот „Славните за вас“, популарниот актер Бред Пит решил да и го обнови домот на својата пријателка, Жан Блек… Бред Пит на својата пријателка, инаку шминкерка, Жан Блек, заедно со славните браќа Скот, познати по реновирање на недвижнини, и приредил вистинско изненадување. Жан Блек …

Повеќе »

(ФОТО) ДВОРЕЦОТ КРИЕ ГОЛЕМА ТАЈНА: Иако се смета за едно од најромантичните места на светот зад омилената дестинација на вљубените стои трагична приказна

Дворецот Боулдт се вбројува меѓу најатрактивните светски локации за венчавка. Сместен е на романтичниот „Остров на срца“ кој е дел од архипелагот „Илјада острови“ на реката Сент. Лоренц. Станува збор за погранично подрачје кое го дели САД од Канада, географски гледано, реката Сент Лоренц ги спојува Големите езера со Атлантскиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КОГА РУСКИ МИЛИЈАРДЕР СРЕДУВА ШКОЛО ТУКА ИМА ЗЛАТНИ ТОАЛЕТИ, ФОНТАНИ И МЕРМЕР:Сега децата нема да мора да одат во Версај или Лувр!

Првиот поглед на реновираното средно училиште во Екатеринбург, Русија, може да ве натера да помислите дека станува збор за барокна зграда во која доминираат луксуз и неумереност на секој чекор, како Палатата на Версај, но тоа е всушност само исполнување на детскиот сон на руски милијардер. Златни висечки лустери, позлатени …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралско расфрлување: Меган и Хари потрошиле 3. милиони евра, пари од даночните обврзници, на РЕНОВИРАЊЕ НА ВИЛАТА!

Принцот Хари и неговата сопруга, Меган Маркл, потрошиле околу три милиони евра пари на даночните обврзници на реновирање на својот дом, Фрогмор Котиџ во Виндзор. Нивниот дом, во кој војводата и војвотката од Сасекс се преселиле пред раѓањето на синот Арчи, има пет одвоени соби. Куќата им ја подарила кралицата …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Сезоната на реновирање почна, инспирирајте се од овие идеи!

Нова недела и нов „Квадрат“ во неа. Еве ги содржините во новото издание: – Кои се новите тренди парчиња мебел дознавате од архитект Горан Ваљаков – Ви здодеаа белите или еднобојни ѕидови? Ние имаме идеи кои сигурно ќе Ви се допаднат! – НАјдобрите инспирации се проектите на најдобрите архитекти и …

Повеќе »

(ФОТО) Ново фоаје и нова покривна конструкција за почетокот на сезоната во Театар „Комедија“

Вечерва (13 септември) започнува новата сезона во Театар Комедија. Продажбата на билети продолжува со истата динамика од минатата година, така што поголем дел од претставите се веќе распродадени уште пред почетокот на сезоната. В.д. директорот на Театар Комедија, Сашо Ристовски, изјави дека за време на летниот период е извршено делумно …

Повеќе »

(ФОТО) „Нeјт и Џеремаја доаѓаат напомош“ – од сабота 12. мај во 21 ч. на TLC

Дизајнерскот дуо, Нејт Беркус и неговиот сопруг Џеремаја Брент, во новата сезона на серијата на каналот TLC, го менуваат животот на луѓето кои се впуштаат во реновирање на домовите. Понекогаш луѓето што се впуштаат во реновирање се наоѓаат во стапицата, бидејќи немаат пари пред крајот на работата или имаат конфликти …

Повеќе »

(ФОТО) Многу се променил: Еве како изгледа животот на Бред Пит после разводот од Ангелина Џоли

За Бред Пит изминатата година била изразито болна. Раздвоеноста од децата тешко му паѓа, а иако се посветил на кариерата и подобрување на својот живот сеуште не е вистински среќен.Еве како изгледа неговиот живот после разводот од Ангелина Џоли… Додека во изминатите 14. месеци, колку што минало од разводот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТВ Алфа – 11:30: „Квадрат“ со нови идеи и совети за вашиот дом

Во недела во 11:30, во продукција на „Кат Медиа“,на ТВ АЛФА можете да проследите нова епизода од КВАДРАТ – емисија за урбаното живеење. И низ најновата епизода ќе ве води Ана Николовска. Во најновото издание на „КВАДРАТ“ – инспирација, совет, идеја, тренд се’ што во треба за уредување на домот …

Повеќе »