Tag Archives: рене зелвегер

(ВИДЕО+ФОТО) Непопуларна трансформација на Рене Зелвегер во 10. фотографии

Рене Зелвегер ја запамтивме како како убавата русокоса од филмовите „Чикаго“, „Џери Мекгваер“ и „Дневникот на Бриџит Џонс“, но во последно време во Холивуд таа повеќе се споменува како пример за претерување со пластични операции. Иако беше меѓу најдобро облените жени на црвениот тепих на неодамнешните награди „Бафта“, обожавателите беа …

Повеќе »

(ФОТО) „Вог“ ги избрал 5-те најдобро облечени жени во 2020 година!?

Крајот на годината е времето кога направиме преглед и погледнуваме наназад на сработеното во претходниот период. Така магазинот „Вог“ решил да ги прогласи 5-те најдобро облечени жени во 2020. година. Оваа година, мора да речеме, дека беше поразлична од сите други. Сите големи настани беа откажани, а славните дами немаа …

Повеќе »

(ФОТО) Рене Зелвегер ги надминала колешките: Она во што се појавила изненадило многумина кои ја познаваат!

Таа на црвениот тепих се врати во црн фустан на „Гучи“, но каков… Рене Зелвегер беше слика и прилика на елеганција на годинашните награди „Оскар“, „Златни глобуси“ и БАФТА. Во четвртокот навечер, актерката се вратила на црвениот тепих по кратката пауза (и најверојатно многу потребна) пауза, одлучувајќи се за црн …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РЕНЕ ЗЕЛВЕГЕР НАГРАДАТА ЈА ПОСВЕТИЛА НА ГЛУМИЦАТА КОЈА НИКОГАШ НЕ ЈА ДОБИЛА: „Ти си хероина и ова е за тебе!“

Рене Зелвегер доби Оскар за улогата на Џуди Гарланд во филмот „Џуди“. Таа наградата ја посвети на иконата во Холивуд што ја играше во филмот што и го донесе вториот Оскар. “Минатата година разговорите и пофалбите посветени на Џуди беа одличен потсетник за тоа колку нè обединуваат нашите херои. Кога …

Повеќе »

(ФОТО) 92. ДОДЕЛУВАЊЕ НА ОСКАРИ: Битка помеѓу „Џокер“, „1917“ и „Беше еднаш во Холивуд“

Како ретко кога  три фаворити за добивање на главната статуетка за најдобар филм на „Оскар“ биле толку изедначени Во Лос Ангелес вечерва ќе се оддржи 92. доделување на наградите Оскар, а најмногу номинации, дури 11, има филмот „Џокер“ на режисерот Тод Филипс. Дури две престижни признанија, што ги доделува американската …

Повеќе »

БАФТА 2020: Најмногу награди за „1917“ на Сем Мендес

Филмот „1917“ на режисерот Сем Мендес, на синоќешното доделување на британските филмски награди БАФТА, победи во седум категории: за најдобар филм, најдобар британски филм, режисер, кинематографија, звук, продукциски дизајн и визуелни ефекти. А, беше номиниран и за оригинална музика и за шминка. Според Британската академија за филмски и телевизиски уметности, …

Повеќе »

(ФОТО) Погрешни одлуки им ги уништиле кариерите: Се упропастиле и сега изгледаат како карикатури – Вложиле милиони а хирурзите ги унакажале!

Восочно лице, филери, ботокс … Нивната кариера пропаднала, бидејќи тие одлучиле да изгледаат многу помлади отколку што изгледаат… Што се случило со лицето на Том Круз? Играл со неколку инјекции на ботокс, сè за да ја задржи младоста што неизбежно му се лизга низ прстите. Актерот има 57. години, така …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА НАЈДОБРО ЗНАЕ – За потребните на разни улоги драстично ја менувала „килажата“: Рене Зелвегер го открива најкусиот пат до идеална линија!

Ако некој знае како се доаѓа до топ форма, тогаш тоа е токму таа… Поради улогите, таа честопати мораше да се здебелува, но секој пат успеваше да ја врати својата оригинална тежина со голема брзина. Рене Зелвегер открива кој е најдобриот и најбрзиот пат до идеалната линија. View this post …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славната Оскаровка за повлекувањето од Холивуд:„Беше мрачно и тажно!“

За разлика од Камерон Дијаз, која неодамна гордо признала дека не сакала да се врати во Холивуд толку наскоро, 50.годишната Рене Зелвегер штотуку ја заврши својата долга пауза. Промовирајќи биографски филм за легендарната актерка Џуди Гарланд што го означува нејзиното враќањето на големото платно, Рене зборувала искрено за причините за …

Повеќе »