Tag Archives: реклама

(ФОТО) Поради татко му раскинал со Емина Јаховиќ, а сега, после бројни убавици, повторно и „се враќа“ на старата љубов…

Приказна за љубовта на Емина и богатиот српски Казанова.. Откако се дозна дека Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат јавноста не престанува да се интересира за секоја пикантерија која произлегува од нивниот приватен живот. Во медиумите почнаа да се појавуваат и работи од нивното минато, а една од последните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради реклама во Индија на Пирс Броснан му се заканува затвор

Актерот Пирс Броснан се соочува со затворска казна од две години поради појавување во индиска реклама за освежувач на здив. Проблемот, велат властите, не е во производот, туку во фактот што освежувачот содржи состојки што предизвикуваат зависност. Индискиот бренд во кампањата користел фотографии и видео инсерти од Броснан. Но, во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реклама поради која ќе посакате да го оставите пушењето!

Пушачите знаат колку е тешко успешно да се остават цигарите, но на тоа би можела да ве поттикне новата реклама која ја објавил Заводот за јавно здравство на Англија (ПХЕ) во рамките на својата антипушачка кампања. Во видеото е прикажано како разни отрови од цигарите влегуваат во крвта и се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кристиано Роналдо со урнебесно видео претставил своја нова компанија за слушалки…

Кај Кристиано Роналдо ништо не е случајно! Роналдо е познат по тоа што постојано се обидува да се надмине себеси и да си постави нови предизвици во фудбалската кариера, а ако по нешто се издвојува Португалецот од другите фудбалери, тоа сигурно е начинот на кој се чува и начинот на …

Повеќе »

(ФОТО) Ресторан на вратите на машко и женско ве-це ставил фотографии од Кејтлин Џенер пред и после транзицијата

Ресторанот Dodie’s Place Cajun Bar & Grill во градот Ален, САД, земал фотографии од Кејтлин Џенер пред и после трнзицијата и на тој начин означил кое е машко а кое женско ве-це. Така на вратата на машкото веце ставиле фотографија од Кејтлин додека уште била Брус Џенер, а на вратата …

Повеќе »

(ФОТО) Поради оваа фотка на „орален секс“ бискупот во Грција им го забранил венчавањето на странците

„Новопечените“ младенци, на грчкиот остров Родос симулирале орален секс,а фотката, освен што предизвикала лавина од реакции на социјалните мрежи, ги вознемирила и локалните власти и црквата. Метју Лин на фотографијата стои со спуштени панталони додека Карли во венчаница клечи во поза на орален секс, а за дополнителен ефект Метју ги …

Повеќе »