Tag Archives: реклама

(ФОТО) Ријана повторно изненадува: Изгледа како златна божица

Пејачката и сопственичка на два бренда уште еднаш покажала дека самата на себе си е најдобра реклама. Ријана по повод лансирањето на новиот производ, нејзиниот козметички бренд Fenty Beauty, одработила една предизвикувачка серија фотографии со кои го претставила новиот хајлајтер за тело. Освен што производот изгледал совршено на нејзиниот темен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како “Apple” успеал за само 54 секунди да ја изнервира главната конкуренција?

Со новата реклама, објавена минатата недела, технолошкиот гигант од Купертин успеал да допре една од најчувствителните теми кои веќе долго време се предмет на критика на сметка на неговата најлута конкуренција. “Apple” снимил рекламно видео во кое на најдиректен начин се занимава со прашањето на безбедноста на податоците кај нивните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бредли Купер (божем случајно) се појавил на концерт на Лејди Гага во Лас Вегас: Ја воодушевиле публиката но и направиле одлична реклама за „Ѕвездата е родена“

Колку и сакаме да поверуваме во спонтаноста и пријателство, сигурно дека и тоа го има во Холивуд, но кога станува збор за „жежок“ проект кандидиран за неколку Оскари. So @DCfilmgirl and I are in Vegas for the @ladygaga Enigma show and Bradley Cooper just jumped on stage to do “Shallow” …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новак ги започна подготовките: Не поднесува „чудни“ мириси во салата!

Одморот за првиот тенисер на светот заврши. Новак Ѓоковиќ се врати на професионалните обврски…Започна со тренинзите но и обврските кон спонзорите… Декември ќе мине за час, а додека сите ние се радуваме на новогодишните и божиќните празници тој ќе тренира и игра подготвувајќи се за првите турнири во јануари кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) 7,5 милиони прегледи: Оваа реклама за Божик го освои интернетот, а чини само 50. фунти

Едноставната, но моќна продукција на Фил Бистал станала вирална бидејќи испраќа порака дека смислата на Божиќ не се корпорациите и консумеризмот, туку семејството… Божиќните реклами станаа дел од културата и секоја година се се’ покомплексни и поскапи, но оваа година хит стана една нискобуџетна реклама токму поради пораката која таа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Снимила реклама со Роналдињо и се обесила: Мистериозна смрт на српската водителка и манекенка

„Дедо беше амбасадор, ја запозна мојата баба, која е исто Србинка и така настана мојата мајка“… Српската манекенка и водителка Марија Ќурчиќ, која вчера си го одзела животот на возраст од 26 години, пред два дена снимаше реклама со Роналдињо. „Ги остварувам соништата од детството”, напиша Марија под фотографијата со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вака добра реклама одамна немаме видено: Жо Вилфред Цонга наместо да игра тенис лови риба…

За најновата кампања на брендот, Хубсај и неговата агенција Хавас Париз го ангажираа францускиот тениски шампион Џо-Вилфред Цонга. Можност за вториот да ги демонстрира неговите актерски способности и да се оддели од сагата на „Киндер Буено“. Но, што можат врвните спортисти да направат во слободното време? Новото место направено од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јовица Михајловски „ја исплука“ реклама на „Златен даб за светско“: Еве како ја „преправи“ – Оригинално, вистинито и духовито!

Не знам за вас, но во она „брдо од реклами“ кои МТВ ги емитуваше во изминатите 30. дена додека траеше СП во Русија, според здодевноста ни се издвои онаа за пивото „Златен даб за светско“ во која единствен монолог (добро, се кажуваат уште неколку збора) беше: еј дечки, уште едно, …

Повеќе »

(ФОТО) Поперверзно и провоктивно не може ниту таа: Ким Кардашијан повторно освојува гола…за реклама на нов парфем

Треба ли да ја осудуваме што умешно ја користи својата слава? Кога го пушти во продажба минатиот парфем за една недела заработи 10. милиони долари… Ким Кардашиан почестила милион фанови ширум светот со поглед на тоа како ќе изгледа рекламата за нејзиниот нов парфем, а фотографиите направиле невиден хаос, како …

Повеќе »