Tag Archives: реклама

(ВИДЕО) Урнебесната црногорска реклама против КОРОНА во два дена ја погледнале 100.000 луѓе!

Промотивно видео од Црна Гора што укажува на важноста на превентивните мерки во борбата против короната станал хит на социјалните мрежи. Во видеото, гледаме црногорско семејство како руча на маса пред куќата, а баба со визир плете покрај нив. Мајката и ќерката му кажуваат на таткото за новото момче, а …

Повеќе »

„Ауди“ ја повлекол „провокативната“ реклама со девојчето и бананата!

Германскиот производител на автомобили, Ауди, се извинил за рекламата во која снимиле девојче како јаде банана пред автомобил со високи перформанси, што веднаш предизвика лавина на критики на Твитер. „Го слушаме вашиот глас, но ајде да бидеме јасни: Ние се грижиме за децата“, напишале во твитот со извинување, додавајќи: „Искрено …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа реклама за овошје за Швајцарија и Велика Британија е премногу секси

Луѓето од компанијата „Swiss me“ ослучиле да направат многу сексуално сугестивна реклама за своите смути, но да не содржи сцени со луѓе во провокативни пози. Како го сторија тоа тогаш? Па, верувале или не, со помош на овошје! Во половина минута на рекламата, можеме да видиме лупење банана, ставање прсти …

Повеќе »

(ФОТО) НЕРЕАЛНО – МЕГАН МАРКЛ ЌЕ ДОБИЕ 5.000.000 ДОЛАРИ ЗА 5. СЕКУНДИ: Се враќа на својата работа а еве што ја очекува!

Меган Маркл и Хари го започнаа животот далеку од кралските должности, а бројката што ќе ја заработи оваа убавица е неверојатна. Поточно, козметичката компанија, која произведува препарати на база на ботокс, понудила 5. милиони долари за учество од пет секунди на Меган со нивниот производ во американската ТВ серија „Suits”(Костуми). …

Повеќе »

(ФОТО) Чудесниот град Рио де Жанеиро добил контра реклама:Наместо промоција – предупредуваат на насилство!

Верувајќи дека објавува видеоспот во кој се истакнува убавината на Рио де Жанеиро, маркетинг агенцијата направила сериозна грешка кога објавила порака која всушност предупредува на насилство во градот на Карневалот. Промотивното видео на англиски јазик се емитуваше во вторникот вечерта на Инстаграм на Ембратур, кое потоа го отстраниле откако било …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Му го спасиле кучето а неговата благодарност вредна 6. милиони долари ги вооодушевила

Кога ветеринарите го спасиле неговиот седумгодишен златен ретривер, Скаут, кој бил болен од рк, Дејвид Мек Нил одлучил да им заблагодари со реклам вредна 6. милиони долари која ќе се емитува на Супер Бол. View this post on Instagram THE $6M DOG: David MacNeil's 7-year-old golden retriever, Scout, collapsed in …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЧНУВА ДА СЕ ПОЈАВУВА „ВАЛКАНИОТ ВЕШ“ – МЕГАН МАРКЛ ЗАВОДЛИВО ПЕЧЕ ПЛЕСКАВИЦИ: Се појавила снимка од пред 7. години!

Меган Маркл беше во светот на глумата пред нејзиниот брак со принцот Хари, а во 2013. година настанала снимка на која на скара пече плескавици, едвај облечена и на камерата, и дава предизвикувачки изрази на лицето, а е многу малку облечена. Луѓето забележале дека Меган позира како вегетаријанец и феминистка, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА СИГУРНО ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Сонот на комичарот за Австралиан Опен!

Оние кои ги следат тв рекламите сигурно знаат дека познатиот музичар и глумец, Бранко Ѓуриќ, е заштитно лице на неколку брендови… Но, она што вчера не насмеа сакаме да го споделиме со вас… На почетокот на видеото е се ОК. Бранко глуми тенисер кој се подготвува за првиот Грен слем …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Глумицата со ќерката снимила реклама: Неверојатно е колку потсетува на мајка си!

Ќерката на познатите актери Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас, Керис Зита Даглас (16) станала вистинска убавица, а со својот изглед неверојатно потсетува на нејзината мајка. Насловната страница на шпанското издание на Ванити Фер, на која се мајката и ќерката, потврдило дека Керис баш личи на Кетрин. По ваквото заедничко …

Повеќе »