Tag Archives: рехабилитација

(ФОТО) Докторот „се излајал“:“Се бориме да му ја спасиме ногата на Дарко!“

Дарко на лекарите планира да им се заблагодари со настап на божикната прослава во бањата, а тие велат дека нема потреба толку да се напрега за да им пее…Засега терапиите помогнуваат… Дарко Лазиќ (27) има оштетување на нервите на десната нога поради што секој ден оди на електростимулации, открил главниот …

Повеќе »

(ФОТО) Деми Ловато видена првпат после предозирањето: Не изгледа како што би очекувале!

Американската глумица и пејачка, Деми Ловати, е видена првпат во јавност откако скоро умрела поради предозирање, кон крајот на јули, пренесуваат американските медиуми. Видена е како разговара со пријателка со која се нашла на кафе во пауза од рехабилитацијата. Иако многумина веројатно верувале дека ѕвездата ќе изгледа поинаку од обично …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Влатко Илиевски тајната ја однесе во гроб:Дали клучот до славата му донесе „бело ропство“!

Загубата на секој млад живот е голема, а посебно се чувствува кога ќе не напушти некој млад и познат. Како Влатко Илиевски, кој си замина мирно и тивко, како животот кој го водеше… Влатко беше омилен меѓу пријателите, колегите,но според некои постови се наметнува и’ прашањето – колку вистински пријатели …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прв тренинг на Новак Ѓоковиќ после операцијата на лактот: „Се радувам што заедно ќе минеме низ период на моето опоравување!“

За време на Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ чувствувал болка во лактот и потоа решил да оди на операција. Претходно мирувал шест месеци, а сега пред него е нова пауза. Тенисерот не открил колку ќе трае овојпат. A big thank you to everyone for the support I’ve received since Friday’s announcement. …

Повеќе »