Tag Archives: регион

(ФОТО) Домашна задача напишана од момче со Даунов синдром го расплака регионот

Домашната задача напишана пред две години од средношколец со Даунов синдром повторно го допре регионот откако „задачата“ повторно беше споделена на социјалните мрежи. Доминик има Даунов синдром и ја напишал домашната задача „Животот како ткиво на мојата приказна“. Тој ги опишал предизвиците со кои се соочува секој ден, а неговата …

Повеќе »

Празничните украси од Ниш се хит низ регионот, мора да видите во која институција се наоѓаат

Екипата од казнено-поправниот дом Ниш решила да постави новогодишни украси и со тој потег го забавувала целиот регион. Резултатот, ќе се согласите, е прилично бизарен. 🤣

Повеќе »

УСПЕХ НА ХРВАТСКИТЕ ЛЕКАРИ – Спас за заболените со рак: Новиот пристап ги разградува туморите

Хрватските лекари со нова метода успеале да го уништат туморот на пациентите со метастази. Главната предност на овој метод е природната смрт на туморите, преку која телото самостојно и целосно ги разградува туморите во рок од 6 месеци и ги заменува со ново здраво ткиво. Иреверзибилна електропорација – така се …

Повеќе »

Деновиве низ регионот кружи урнебесна сцена од чесна сестра во лекарска ординација, веднаш ќе ви стане јасно зошто е хит

Чесната сестра седела во лекарската чекална, но поради натписот над неа, фотографијата стана хит на социјалните мрежи!Калуѓерката веројатно не погледнала во знакот или можеби само таму имало место за седење, но мора да признаете дека тоа е прилично смешна случајност! 😂

Повеќе »

(ФОТО) „Еве зошто се скапи лежалките“: Сцена од црногорска плажа го насмеа регионот!

Луѓето обично носат пешкири на плажата, но еден турист отишол чекор подалеку и со себе донел чадени ребра кои ги закачил под својот чадор. Во екот на туристичката сезона социјалните мрежи се преплавени со фотографии од плажите, кои ги документираат најразновидните идеи на туристите. Пред неколку дена пишувавме за една …

Повеќе »

Хит видео во кое Босанец на својата ќерка и објаснува математика – никој не е рамнодушен!

Сите сочувствуваат, но и се смеат. Видеото објавено на TikTok во кое Босанец и објаснува математика на својата ќерка стана вирално во регионот и сите се восхитуваат на трпението на таткото за задачата. Имено, додека тој се обидува да и објасни на својата ќерка како се работи задачата, девојчето станува …

Повеќе »

Почина Марина Туцаковиќ

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина на 68 -годишна возраст, потврдил нејзиниот син Милан Лака Радуловиќ. Марина Туцаковиќ со години се бореше со ракот на дојката. Пред неколку дена, неа и бил дијагностициран коронавирус, поради што била хоспитализирана во КБЦ Драгиша Мишовиќ. View this post on Instagram A post shared by Marina …

Повеќе »

Корона вирус во регионот – Во ист ден починале момче и 22. годишна девојка

Еден млад човек, Бесир Реџепи од Могила во Гњилане, не успеал да ја добие битката со коронавирусот, а покрај него починала и 22-годишна девојка од истото место. Девојката првично побарала помош во болницата во Гњилане, но подоцна била испратена во Универзитетската болница во Приштина поради сериозноста на нејзината болест. Овие …

Повеќе »

(ФОТО) Македонците, масовно преку викенд, одат во Белград да примат вакцина

Повеќето Македонци, кои поднеле барање за вакцинација во Србија преку порталот „eUprava“, планираат викендов да дојдат во Белград за да примат вакцина за коронавирус. Некои скопјани со кои дописникот на Бета разговарал ќе одат во Белград само за да се вакцинираат и веднаш ќе се вратат, но има и такви …

Повеќе »