Tag Archives: реално шоу

(ВИДЕО) ПРИСТИГНУВА НА DISNEY – Новото шоу на Кардашијанки носи измами, тужби, голотија и здравствени проблеми…

Пред неколку дена беше објавен трејлерот за новата сезона на шоуто на најпознатото ријалити семејство во светот, а социјалните мрежи веднаш се вжештија од коментари за Ким и Пит Дејвидсон. Не престануваат реакциите на информацијата дека Клои Кардашијан чека уште едно дете со поранешниот партнер Тристан Томпсон. Детето ќе се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – НА 8. ГИ ТЕРААТ НА БОТОКС, НА 2. ГОДИНИ НА СОЛАРИУМ: Дали е ова нормално?

Смртта на Кајли Пуси покрена некои важни прашања Поминаа едвај 10. дена од самоубиството на поранешната мисица Кајли Пуси, а светот се уште не може да разбере зошто една млада, убава и успешна девојка решила на толку болен начин да крене рака кон себе. Имено, 16-годишната девојка била пронајдена во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Жените и завидуваат а според мислењето на мажите – има СОВРШЕНО ТЕЛО!

Медисон води здрав живот, често вежба, што може да се види во нејзината фигура, а многумина и љубоморат на нејзиниот изглед. Дојде до центарот на интересот, како што пренесуваат странските медиуми, бидејќи се сметало дека таа е причината поради која Џенифер Лопез и Алекс Родригез раскинале. Иако таа постојано ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖЕНА БЕЗ СПЕЦИЈАЛНА ПРИЧИНА НАПРАВИЛА ДНК ТЕСТ: Ја дознала ВИСТИНАТА што ја шокирала и за која не била подготвена!

Една жена на „ТикТок“ во видео запис рекла дека објавила дека купила ДНК-тест сосема случајно и дошла до шокантното откритие дека човекот што ја одгледал и кого го викала тато не и бил биолошки татко. „Пред неколку години, направив ДНК-тест без посебна причина. Неодамна добив повик од една девојка која …

Повеќе »

(ФОТО) ГОРДОН РЕМЗИ ОЧАЕН: Ќерка му влегува во реално шоу а еве како се подготвува во бикини!

Холи Ремзи, ќерка на познатиот готвач, донела одлука да влезе во реално шоу. Холи, ќерката на Гордон Ремзи, се појавила на аудиција за британското реално шоу „Остров на љубовта“. Славниот готвач е очаен, но неговата ќерка веќе потпишала договор, се пакува и чека снимањето да започне во јуни. Познатиот готвач, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РЕАЛНО ШОУ КОЕ ЈА ЗГРОЗИЛО ПУБЛИКАТА: Гледал снимка од ИЗМАМА, не можел да им верува на сопствените очи! Срцето му се скршило!

Реалното шоу „Остров на искушението“ (Temptation Island) стана една од најкоментираните телевизиски емисии, предизвикувајќи зачуденост и неверување кај публиката.   View this post on Instagram   A post shared by Casey Starchak (@cstarchak) Островот на искушенијата собира неколку парови и луѓе кои се слободни. Секој пар се согласува да живее …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ СПИЕ ВО СРЕДИНА – Многумина го нарекуваат среќник: Живее и спие со секси близначки!

Бен е во врска со близначките од 2012. година. Тие сакаат да се венчаат, но полигамијата е забранета според австралиските закони во 1961. година. Тие живеат заедно со мајката на сестрите… Ана и Луси Де Синк (35), идентични близначки од Перт, Австралија, ќе бидат гости во американското реално шоу ‘Екстремни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Поради злоставување на учесничките прекинато е шведско реално шоу

Еден од учесниците во популарното шведско реално шоу „Рајски хотел“ бил дисквалификуван за време на снимањето на серијата поради обвинувања за злоупотреба на две учеснички. Емитувањето е прекинато поради истрагата, а епизодите повеќе не се достапни ниту на платформите за стриминг. Наводно, злоупотребата се случила пред неколку месеци кога во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ким се расплакала пред тв камерите:„Се чувствувам како проклета губитничка!“

Oбјавена е најавата за последната сезона на реалното шоу „Keeping Up With The Kardashians“, а најголемо внимание привлекла сцената во која плаче Ким Кардашијан. Тизерот открива дека обожавателите ќе добијат увид во проблемите во бракот на Ким и Кание Вест, кој на крајот заврши со нејзиното поднесување барање за развод. …

Повеќе »