Tag Archives: Реал Мадрид

(ВИДЕО+ФОТО) Беил не го поднесува „Реал“: Снимката која го покажува тоа е вистински хит!

Додека неговите соиграчи играат натпревар, тој се оправдува себеси дека е болен и игра голф. После поразот на Ел Класико, додека неговите соиграчи им се извинуваат на навивачите, тој избегал од стадионот. Сите негови соиграчи одат во тим-билдинг, а тој е единствениот кој не присуствува на собири за да го …

Повеќе »

(ФОТО) Зинедин Зидан поради смртта на братот ги напуштил подготовките со Реал!

Фарид Зидан, брат на Зинедин Зидан, денес починал после тешка болест. Зинедин синоќа го напуштил тренинг центарот на Реал во Монтреал за да последните часови ги мине со својот брат. Откако слушнале за смртта на Фарид Зидан, играчите на рРал Мадрид на тренингот одржале минута молчење посветена на братот на …

Повеќе »

Капитенот на Реал шокирал со одлуката за својата иднина!

Серхио Рамос шокирал со својата најава дека го напушта Реал Мадрид, пренесува угледната шпанска Marca. Иднината на капитенот на првакот на Европа е под голем прашалник а вчера познатиот шпански новинар Ел Чирингито открил некои детали околу тоа. Наводно, Манчестер Јунајтед и париски ПСЖ повеќе пати во текот на сезоната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Официјално: Зинедин Зидан е нов тренер на Реал Мадрид!

Шпанскиот клуб го потврдил враќањето на легендарниот Французин. Зинедин Зидан е нов тренер на Реал Мадрид. Тоа го потврдил и кралскиот клуб на нивната службена страница, во вечерните часови откако шпанските медиуми „откриле“ уште во текот на раното попладне. Челните луѓе на европскиот првак одлучиле да му се заблагодарат на …

Повеќе »

(ФОТО) Зидан се согласил: Реал ќе го потврди како нов тренер…

Кралскиот клуб сезоната ќе ја заврши без освоен трофеј, а одлучиле помош да побараат кај тренерот кој им донел три последователни титули во Лига на шампионите. Зидан долго размислувал но на крај се согласил… Зинедин Зидан се враќа во Реал Мадрид! 📽️ La llegada de Florentino Pérez al Santiago Bernabéu …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Прво се „искршил“ на лед а сега добил и една година затвор поради затајување данок!

Португалскиот тренер Жозе Мурињо ја прифатил казната од една година која сепак нема да мора да ја отслужи, и казна во висина од скоро два милиони евра за неплаќање данок која му е пресудена во Шпанија. На Мурињо му се судело бидејќи на шпанската даночна управа не и ги пријавил …

Повеќе »

(ФОТО) Реал во три точки одговорил на обвинувањата за допингот на Рамос!

Неколку часови откако германски Der Spiegel објавил нови информации од документите на Football Leaks и изнел нови сериозни обвинувања на сметка на капитенот на кралскиот клуб, Реал Мадрид, Серхио Рамос, се огласил и’ кралскиот клуб. Имено, Football Leaks тврди дека Серхио Рамос го прекршил правилото на допинг тестот после финалето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатно: Рамос на играч му го искршил носот а не добил ниту жолт картон!

Реал славел со 5:0 на гостувањето кај Викторија Плзен. При 0:0, Серхио Рамос требало да добие директен црвен картон откако со лакт му го искршил носот на играч на Плзен. Никој од судиите не го видел тоа... Реаловците можат да здивнат. УЕФА од следната година ќе воведе ВАР (видеотехнологија). Бидејќи …

Повеќе »

Роналдо конечно открил зошто си заминал од Мадрид!

Фудбалерот на Јувантус, Кристиано Роналдо, во ексклузивно интервју за „Франс фудбал“ открил дека Реал Мадрид го напуштил поради претседателот Флорентино Перез… Португалецот минатото лето, после девет успешни години, ги напушти редовите на трикратниот, по ред, освојувач на Лига на шампионите. „Во клубот почувствував, посебно од претседателот, дека повеќе не ме …

Повеќе »