Tag Archives: Реал Мадрид

(ФОТО) El Chiringuito во два наутро шокирал со информација:„Готово е се околу Серхио Рамос!“

Шпанскиот El Chiringuito пишува дека Серхио Рамос (34) на крајот на сезоната сигурно го напушта Реал Мадрид, и тоа бесплатно по истекот на договорот на крајот на јуни. Добро информиран извор од споменатата ТВ компанија тврди дека имало неповратен раздор помеѓу клубот и капитенот. Информацијата беше емитувана околу два часа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Роналдо го постигнал 750. гол во кариерата па на Твитер на сите им испратил порака

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО постигна еден гол во победата на Јувентус од 3:0 на вчерашниот натпревар од петтото коло во Лигата на шампионите против Динамо Киев во Торино. Португалецот погоди во 57-та минута за 2:0 од непосредна близина, на асистенција на Алваро Мората. Тоа беше 750. гол во кариерата на Роналдо и …

Повеќе »

Велат дека во Реал „пукнало“ и дека еден човек е виновен за сè

Реал Мадрид игра лошо, резултатите не се на очекуваното ниво, а виновник за сè не е Зинедин Зидан, шефот на стручниот штаб. Барем така наведуваат шпанските медиуми и потенцираат друго име. „Мундо депортиво“ и „Марка“ наведуваат дека помошникот тренер Давид Бетони е виновен за негативната атмосфера во тимот. „Односите меѓу …

Повеќе »

(ФОТО) ИСТОРИЈАТА СЕ ПОВТОРУВА – Неверојатни поклопувања на поразите на реал и Барселона со состојбата од 2003. година

Реал Мадрид и Барселона вчера загубија во последното коло пред Ел Класико (меѓусебен судир) со идентичен резултат 1:0, а ваков редок случај се случил и во 2003. година. Шестото коло од Ла Лига го одбележа вчерашниот шокантен пораз на домашен терен на Реал од Кадиз и изненадувачката победа на Гетафе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го ремек делото на Бензема: Со пета низ нозе го води Реал Мадрид кон титулата!

КАРИМ БЕНЗЕМА феноменално ја постави единствената цел на натпреварот за исклучително важна, а можеби и клучна,за победа за Реал на патот до шпанската титула. Триумфот од 1-0 против Еспањол во 32-то коло од Ла Лига, кој го оддели Реал на врвот за два бода од Барселона, беше постигнат благодарение на …

Повеќе »

Се враќа најјаката лига во светот и тоа со големо дерби

Далеку најсилното европско, а со тоа и светско национално фудбалско првенство, кој на табелата на коефициенти на УЕФА е со дури 11 бода предност пред првиот вицешампион во Премиер лигата, се враќа по тримесечна пауза поради пандемијата на коронавирус. Објавен е и датумот на продолжение. El Partidazo de COPE, исклучително …

Повеќе »

Се собрале кралевите: Фудбалерите на Реал Мадрид почнале со тренинзи

Фудбалерите на Реал Мадрид продолжуваат со индивидуални тренинзи од денес, два месеци откако Примера беше суспендирана поради пандемијата на коронавирус Сите играчи биле тестирани на КОВИД-19 пред да им биде дозволено да се вратат на тренинзите. Повеќето клубови веќе продолжија со тренинзите, Барселона започна во петокот а Атлетико Мадрид еден …

Повеќе »

АМА КАКВА КРИЗА – НИШТО НЕМА ДА ИМ НЕДОСТАСУВА: Колку ќе заработуваат играчите на Реал после намалувањето на платите?

Шпанскиот „Мундо Депортиво“ објавил колку ќе заработуваат фудбалерите на Реал Мадрид по намалувањето на платите од 10. проценти, во моментот, поради кризата со коронавирусот. Заклучокот е дека тие нема да имаат финансиски проблеми. Така најмногу ќе заработуваат Герет Бејл и Еден Азар,кои со намалување од 10 проценти ќе заработуваат по …

Повеќе »

Повеќе нема дилеми: Мбапе избрал каде сака да игра!

Сеуште не е познато кога ќе биде изводливо… Повеќе не постои дилема за тоа што сака Килијан Мбапе. Нему близок човек се огласил за шпанска „Марка“ и потврдил – „Мбапе сака да се пресели во Реал Мадрид. Точно, заради ситуацијата со коронавирус, ова тешко ќе се случи летово, но јасно …

Повеќе »