Tag Archives: Реал Мадрид

Рамос го брани Пике во Мадрид: „И тој е Шпанец, почитувајте го“

Капитенот на Реал, Серхио Рамос ги замолил шпанските навивачи во сабота на квалификацискиот натпревар за СП 2018 против Италија да го остават Жерар Пике на мир. Штоперот на Барселона познат по про-каталонските ставови, на Сантиаго Бернабе редовно е дочекуван „на нож“, до таа мерка што Сојузот пријателскиот натпревар против Англија …

Повеќе »