Tag Archives: Реал Мадрид

(ВИДЕО) ПЛАЧЕ ШТО ГО НАПУШТА РЕАЛ ИЛИ ШТО ОДИ ВО ЈУНАЈТЕД: Играше со Модриќ, сега ќе игра со Фред, но за 90. милиони евра …

Касемиро станува еден од најплатените фудбалери во Англија. Имаше компликации со трансферот, но Касемиро дефинитивно е нов член на Манчестер Јунајтед. Сигурниот играч за врска на Реал Мадрид веднаш штом ја добие визата ќе се пресели на „Олд Трафорд“, а поради се што направи за „кралевите“ дојде ред да добие …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РЕАЛ МАДРИД – АЈНТРАХТ 2:0 – Алаба и Бензема му го донесоа на Реал првиот трофеј сезонава

РЕАЛ МАДРИД го освои европскиот Суперкуп победувајќи го Ајнтрахт Франкфурт со 2:0 во Хелсинки. Головите за Реал ги постигнаа Алаба и Бензема. Лука Модриќ играше за Реал од стартот, а играта ја напушти во 66. минута, откако Бензема го постигна вториот гол на натпреварот. Карло Анчелоти на теренот го донесе …

Повеќе »

ПОЧЕТОК ВО 21 ЧАСОТ – Реал Мадрид и Ајнтрахт вечерва во Хелсинки го играат Суперкупот на Европа

Реал Мадрид и Ајнтрахт вечерва од 21. часот ќе се борат за освојување на Суперкупот на Европа. Натпреварот се игра во Хелсинки, а традиционално играат победникот од Лигата на шампионите против победникот од Европската лига. Реал е јасен фаворит, а вечерва ќе има можност да ја освои првата од шесте …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете што им направил „Садистот на Реал“ на Модриќ и друштвото на стартот од подготовките

РЕАЛ минатата сезона ги освои Лигата на шампионите и шпанското првенство, а еден од најзаслужните за тој успех е кондициониот тренер Антонио Пинтус, познат по специфичните и брутални методи на тренирање. „Методи на Пинтус, методи на Пинтус“, ечеше Лука Модриќ по полуфиналето од Лигата на шампионите против Манчестер Сити и …

Повеќе »

(ФОТО) Сите пишуваат за неа: Која е жената која пред да се породи ја остави ѕвездата на Реал Мадрид?

Фудбалерот на Реал Мадрид, Едер Милитао и атрактивната Бразилка Каролина Лима, по повеќе од една година ставија крај на својата љубов. View this post on Instagram A post shared by KAROLINE LIMA. 🦋 (@karolinel) Како што пренесуваат странските медиуми, Лима ја обелоденила веста за нивното раскинување неколку дена по породувањето. …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈСПЕКТАКУЛАРЕН СТАДИОН НА СВЕТОТ: Кошарка, тенис и американски фудбал ќе се играат во „куќата“ на Реал Мадрид

Реновираниот стадион на Реал Мадрид „Сантијаго Бернабеу“ ќе биде прилагоден и на другите спортови, па ќе може да се играат натпревари во тенис, кошарка, па дури и во американски фудбал (НФЛ), објави денеска шпанска „Марка“. Според весникот, ќе треба да се чека најмалку една година. – Има уште многу работи …

Повеќе »

(ФОТО) „Marca“: Роналдо планира да го напушти Јунајтед ова лето поради Лигата на шампионите

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо може шокантно да го напушти англискиот клуб по само една сезона и летово да се врати во Реал Мадрид, веста ја објави шпанска Marca. Италијанската „Ла Република“ пред неколку дена прва излезе со информација дека Португалецот би можел да го напушти Јунајтед бидејќи наводно …

Повеќе »

(ФОТО) На Реал му ја донесе титулата во Лигата на шампионите. Сега добива договор на животот!

БРАЗИЛСКОТО крило Винисиус Јуниор (21) зад себе ја има една од најдобрите сезони во кариерата. На патот до титулата шпански првак за Реал тој постигна 17. гола и дури 13. пати им асистираше на соиграчите. Покрај тоа, тој го постигна единствениот гол во финалето на Лигата на шампионите против Ливерпул, …

Повеќе »

ПОЧИТ – Погледнете го спектакуларното видео со кое „Реал“ потсети на Дражен Петровиќ

РЕАЛ МАДРИД во вторникот потсети на својот поранешен играч Дражен Петровиќ, кој загина во сообраќајна несреќа пред 29. години. Непрежалениот хрватски репрезентативец го загуби животот на 7. јуни 1993. година во Германија. „Реал Мадрид“, за кој настапуваше од 1988. до 1989. година, на својата веб-страница објави видео нешто помалку од …

Повеќе »