Tag Archives: развод

(ФОТО) Гласини: 27 години ја криеле љубовта – Џулија Робертс се разведува

Глумицата Џулија Рибертс се разведува од сопругот Даниел Модер и тоа поради својот славен колега Ричард Гир. Како што пренесуваат американските таблоиди, бракот на Џулија и Даниел кој трае од 2002. година, е одамна во криза, а главна причина била аферата со Ричард Гир со кого Џулија со години била …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно потврдена најтајната врска во Холивуд: Џејми Фокс и Кејти Холмс повеќе не ја кријат љубовта

Од 2013. година се шушка дека Кејти Холмс и Џејми Фокс се во врска, а сега тоа и официјално е потврдено. Двојката во понеделникот била видена на плажа во Малибу каде уживале во прошетка држејќи се за раце и не симнувајќи ги насмевките од лицата. 38. годишната Кејти и 49. …

Повеќе »

(ФОТО) Руни би можел да загуби половина од богатството од 80. милиони фунти

За ноќниот немирко и се’ што правел дознала бремената сопруга Колин, која поради понижување со трите сина си заминала да живее кај родителите. Наводно, размислувала за развод Фудбалерот Вејн Руни (31) во петокот навечер бил запрен од полицијата поради скршено светло на автомобилот. Освен што бил пијан друштво му правела …

Повеќе »

Се сретнале Бред и Ангелина: Тој ја прегрнал а солзите сами почнале…

Веста за разводот на Ангелина Џоли и Бред Пит пред една година го шокираше светот. Сепак, се чини дека до конечен развод сепак нема да дојде. Се’ погласни се шушкањата за смирувањето на Ангелина Џоли и Бред Пит. Славниот пар документите за развод решил да ги предаде во септември минатата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Полицијата го спасила познатиот фудбалер од брачно неверство

Колин Руни се грижи за три деца и чека четврто, додека нејзиниот маж, Вејн Руни ужива во ноќниот живот кој неодамна завршил во полициска станица поради возење под дејство на алкохол… Кога полицијата ќе ви јави дека брачниот партнер ви е во затворска ќелија откако претходно е приведен бидејќи возел …

Повеќе »