Tag Archives: развод

(ФОТО) Колин Руни:„Не сум глупава што сакам да успее нешто во што верувам!“

Септемвриските „ѓаволштини“ на Вејн Руни придонесоа неговата бремена сопруга, која го чека нивното четврто дете, едно време да го напушти славниот фудбалер…Но, Колин Руни решила со објава на својот Фејсбук профил да открие што навистина планира со бракот… Колин Руни е категорична дека сака да го спаси бракот и вина …

Повеќе »

(ФОТО) Џоли го одбила новиот предлог на Бред Пит!

„Тој се обидува да ја купи Ангелина. Откако лани го испитуваа поради злоставување на синот и откако признал дека има проблеми со алкохолот, нема што да загуби“ тврди извор близок до бившата двојка. Наводно, Бред Пит (53) и понудил на Ангелина Џоли (42) да земе половина од неговото богатство кое …

Повеќе »

(ФОТО) Развод од милион евра: Како Ана Николиќ и сопругот ќе го поделат имотот!

Иако одлучиле да се разделат после една година брак, пејачката и раперот не ги прекинале работите на својот дом во Голем Мокар Луг… Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста додека биле во брак започнале градба на куќа од 500. метри квадратни во вредност од половина милион евра дознава српски Курир.Доколку …

Повеќе »

(ФОТО) Гвен Стефани,изгледа, ќе биде мајка на четири деца

Откако Гевин Росендејл, со кого била 14. години во брак, ја изневерил, Гвен Стефани љубов нашла во колегата од шоуто „The Voice“, кантри пејачот Блејк Шелтон. Иако 48. годишната Гвен има три деца, Блејк не криел колку би сакал да имаат заедничко дете. Поради тоа, веќе некое време се шпекулира …

Повеќе »

(ФОТО) Калиопи за своите пропаднати бракови: Преку разводот е тешко да се помине!

Нашата музичка ѕвезда, Калиопи Букле, покрај извонредниот глас, вниманието во јавноста го привлекува и со својот храбар емотивен избор. Калиопи и Ромео Грил

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли и Гвинет Палтроу: Познатите глумици признале дека биле жртви на сексуалното насилство на Харви Вајнштајн

Откако холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн добил отказ во сопствената фирма поради неколку тужби за сескуално вознемирување, покрај многубројните глумици и негови вработени, Ангелина Џоли и Гвинет Палтроу признале дека и’ тие биле жртви на неговото насилство. Тие две признаваат дека ваквиот инцидент со продуцентот се случил на почетокот на нивната …

Повеќе »

Борис Бекер без скршен денар – се ќе продава: Треба да се врати долг од 61. милион евра!

Легендарниот Борис Бекер ај што бакротираше, туку наскоро ќе ги загуби и освоените трофеи, како и сопругата… Поради неможност да ги плати големите долгови, на легендарниот германски тенисер Борис Бекер, ќе му биде конфискуван имотот вклучувајќи ги и трофеите што ги освоил за време на неговата кариера, објавија германските медиуми. …

Повеќе »

Починала саревската хероина – Дона Арес

Пејачката Дона Арес почина по долгата и тешка болест. Азра Колаковиќ, позната како Дона Арес почина на своја 40. годишна возраст. Пејачката која три пати водеше битка со ракот починала вчера во родното место Бихач. Дона Арес од 2014. година се бореше со рак на матката. Родена е на 1. …

Повеќе »

(ФОТО) Пријателство и после развод:Овие парови успеале во тоа

Ниту познатите не се имуни на недоразбирања и несогласување после прекинувањето и развод.На овие парови сепак им успеало после се’ да останат пријатели Тие се доказ дека луѓето после развод или прекинување можат да останат во добри односи. Бен Афлек и Џенифер Гарнер Се вљубиле на снимањето на филмот „Daredevil“, …

Повеќе »