Tag Archives: разочарување

Три фази низ кои минуваат паровите пред крај на врската или бракот

Едно многу интересно истражување направено од социјалната работничка и социјална научничка Карен Кајзер опишува како разделбата од љубовта, која таа ја дефинира како „брачно незадоволство“, е процес што може или не може да доведе до раскинување. Важно е да ги знаете овие фази во распаѓањето на врската и бракот, со …

Повеќе »

ВО СЗО РАЗОЧАРАНИ: Кина не им дала дозволи на стручњаците за доаѓање и испитување на потеклото на ковид

Шефот на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејезус, изјавил дека е разочаран што кинеските власти не ги финализирале дозволите за пристигнување на тим експерти во Кина, кои ќе го испитаат потеклото на ковид-19. Тедрос Аданом Гебрејезус, во ретка критика на Пекинг, рекол дека членовите на меѓународниот научен тим во последните …

Повеќе »

(ФОТО) Поради дечко од „Тиндер“ дала отказ за да се пресели во Шкотска: Пред летот доживеала горко искуство кое го „свртела“ во најпозитивно…!

Една 27-годишна жена од Австралија, која планирала да се пресели во Шкотска поради маж кој го запознала на Тиндер, била оставена откако си дала отказ и се одјавила од станот. Стефани Гортон била подготвена да се пресели на другиот крај на светот, за да мажот ја остави две недели пред …

Повеќе »

РЕАЛНО – Што да правите кога повеќе не ви се живее, а морате да живеете: Совет на еден психолог!

Еднаш работев со личност која една година не можеше да најде работа. Добра личност, со добри квалификации, со богато искуство, но без работа …. Го прашав зошто не може да најде работа? Тој вели: Јас веќе не можам да замислам да поминувам низ тие силни кругови и разговори. Договор за …

Повеќе »

(ФОТО) 41. година ја чувала невиноста: Еден месец по венчавката открила дека е бремена!

Жената која чекала до 41. година да ја изгуби невиноста со вистинскиот маж, открила дека со сопругот го очекува своето прво дете. Аманда МекКрејк во 2014. година во телевизиското шоу на Кејти Курик признала дека го чека вистинскиот човек. Во летото 2018. година, таа се запознала со тапанарот Дејв, со …

Повеќе »

ВИСТИНА – ВРЕМЕТО НИКОГАШ НЕ ГИ ИЗЛЕКУВА ОВИЕ 5. РАНИ: Душата се валка, мозокот се труе!

Еве што се случува кога сме повредени од некој што го сакаме Покрај сите убави работи што навираат во нашето сеќавање, животот честопати ни го прават и оние грди што непоканети испливуваат и душата ни ја натопуваат со најболни солзи. Оние рани што се отвораат ненадејно никогаш не заздравуваат до …

Повеќе »

(ФОТО) Сталоне изненадил со фотките од снимање, а фановите разочарани:„Ова не е Рамбо!“

Силвестер Сталоне ги воодушевил фановите со најава дека се подготвува за снимање на новото продолжување од серијалот за Рамбо, но воодушевувањето по малку спласнало кога им ги покажал фотките од снимањето. Имено, се чини дека во новото продолжување легендарниот Рамбо ќе стане каубоец. Сталоне на својот профил на Инстаграм објавил …

Повеќе »

Стоилов: До кога вака, ова првенство требаше да биде наше!

Македонија со пораз од Данска во Вараждин од 31:20 го заврши своето учество на европското првенство во Хрватска на кое имавме две сосема различни „полувремиња“, првата фаза во Загреб во која блескавме и ја завршивме без пораз (две победи и реми) и втор дел во Вараждин во кој три пати …

Повеќе »