Tag Archives: разлика

8 ФАЗИ НИЗ КОИ МИНУВААТ САМО ДЕПРЕСИВНИ ЛИЦА: Многу е важно навреме да ги препознаете

Врската помеѓу заморот и депресијата е сложена, но доколку се препознаете во следните фази, ви препорачуваме да се консултирате со лекар или психолог. Веројатно сите сме поминале низ тешки фази во животот, но како навреме да ги забележиме и разликуваме првите знаци на депресија. Заморот предизвикан од депресија не е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Оди на факултет со 70 ГОДИНИ ПОМЛАДИ ОД СЕБЕ! Тој е најстариот бруцош во Црна Гора, а како учи за колоквиуми?

Бранислав Радуловиќ е пензионер од Коман, кој по 34 години пензионирање, во деветтата деценија, решил да се врати во студентските клупи. Моментално е најстариот бруцош на Црногорскиот универзитет. Влегол на Машинскиот факултет, каде веднаш бил пречекан од студенти и професори. „Сакам да докажам дека ние старите не сме за фрлање. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) АКТЕРОТ СЕ ПОЈАВИЛ СО СОПРУГАТА А РАЗЛИКАТА ВО ГОДИНИ НИКОГАШ НЕ БИЛА ПООЧИГЛЕДНА: Таа е како божица, а тој измачен и стар

Тина Кунаки блеснала во модното издание на Jacquemus, додека Винсент на модниот настан дошол облечен во фармерки Јавноста не може да му прости на Винсент Касел за неговиот развод со Моника Белучи. А кога Моника ја „замени“ со 31 година помладата Тина Кунаки, почнаа озборувањата. View this post on Instagram …

Повеќе »

„ЈАС ВЕЧЕР, А ТАА УТРЕ“ – Брачен пар од Србија ниту смртта не го разделила: Богољуб и Марија починале со разлика од девет часа

Брачниот пар Богољуб (97) и Марија Едит (104) Јокшиќ од Србија починале во четвртокот на 13. октомври со разлика од девет часа, а интересно е што Богољуб предвидел се. Двојката живеела во селото Доња Врбава, недалеку од Горњи Милановац, а српските медиуми пишуваат дека Богољуб починал прво, нешто по два …

Повеќе »

(ФОТО) НАСЛЕДНА УБАВИНА: Деми Мур со ќерките во едноделни „овошни“ костуми!

Деми Мур докажа дека е убава и во шестата деценија, како пред четвртина век. Лесно можете да ја измешате Деми Мур на сликата со трите девојчиња кои се нејзините ќерки. Не само што многу личат, туку и сите четири се фантастично згодни. Румер Вилис објавила слики од сестрите и Деми …

Повеќе »

(ФОТО) НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ Е БОМБА А НА УЛИЦИТЕ НИКОЈ НЕ ЈА ЗАБЕЛЕЖАЛ – ДА НЕ Е СЛАВНА: Се појавиле фотографии од најубавата жена на светот и сите се во шок!

Според студијата на познатиот козметички хирург Џулијан де Силва, познатата манекенка Бела Хадид е најубава во светот. Славен хирург ја составил својата листа на 10-те најубави жени во светот користејќи ја теоријата за златниот однос. Овој концепт потекнува од античка Грција и се нарекува „божествен“ затоа што тие пропорции се …

Повеќе »

Како да разликувате Ковид-19 од грип: Важен е редоследот на симптомите

Симптомите на болеста ковид-19, кои вклучуваат треска и кашлица, се многу слични на некои други болести, а една од нив секако е грип. Бидејќи се приближува сезоната на грип, како е полесно да се разликува за која болест станува збор? Една нова студија малку ја олесни оваа состојба и новите …

Повеќе »

(ФОТО) Гледате ли кој оброк е поздрав? Се чинат идентични, а се разликуваат во 300. калории!

Едноставните и мали промени можат да направат голема разлика и да ве доведат до посакуваната линија. Ова е пораката на диететичарот Паула Норис која покажала дека навидум идентични оброци може да варираат од 300. до 500 калории. Таа на Инстаграм објави фотографии од две, на прв поглед, еднакви чинии полни …

Повеќе »

(ФОТО) Има многу добра причина зошто Меган Маркл постојано носи штикли!!!

Високите штикли станале заштитен знак на војвотката од Сасекс. Но, по посетата на Даблин на стадионот „Крок Парк“ минатата недела, многу луѓе се прашуваат зошто Меган Маркл одлучила на тревникот да гази со високи потпетици. Но, има многу добра причина зошто таа одбегнува рамни обувки и зошто, откако се омажила …

Повеќе »