Tag Archives: разделба

(ВИДЕО) Љубовта е, љубовта е…ЉУБОВ: 93. годишна жена лежела на смртна постела а нејзиниот сопруг го расплакал цел свет!

Поранешните бракови и врски беа многу посериозни отколку денес. Сопружниците си подарувале повеќе љубов и се бореле бракот да успее. Интересно е да се видат парови кои останале рамо до рамо после многу години. Оваа брачна двојка е вистински пример за тоа како сопружниците се сакаат и почитуваат и како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ја оставил ден после венчавката: „Неговата мајка барала да избира помеѓу мене и неа!“

ВИДЕО во кое корисничката на ТикТока Џилијан опишала како нејзиниот сопруг ја оставил следниот ден по свадбата, наводно затоа што мајка му го побарала тоа, стана хит. На видеото кое собрало над 14. милиони прегледи, таа раскажала дека се омажила во Мексико на една убава венчавка, но сето тоа, како …

Повеќе »

(ФОТО) ЏУЛИЈА РОБЕРТС НЕПРЕПОЗНАТЛИВА ПОРАДИ БРАЧНИТЕ ПРОБЛЕМИ! Неисчешлана, без шминка и во ОВА излегла на улица па покренала лавина коментари!

Кратко време по скандалот со нејзиниот сопруг Даниел, актерката Џулија Робертс за прв пат била видена во јавноста откако излегла да го прошета кучето. Сепак, малкумина коментирале дека „изгледа како да се распаѓа“, бидејќи на интернет се прошириле фотографии од папараците, кои ја уловиле нејзината неисчешлана коса и без шминка, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА ПРИКАЗНА – СЕСТРИ СЕ НАШЛЕ ПОСЛЕ 78. ГОДИНИ: Роса и Јулија ги раздвоила битката за Сталинград а сега се повторно заедно!

Две сестри од Русија, кои ги разделиле за време на Втората светска војна, повторно се сретнале и тоа после 78 години! Росалина Роса Каритонова (94) и Јулија (92) се загубиле една со друга за време на битката кај Сталинград. Поточно, Роза работела во фабрика за тенкови што била бомбардирана од …

Повеќе »

(ФОТО) Ирина Шајк првпат проговорила за пропаднатата врска со Бредли Купер

Иако додека биле заедно ретко зборувала за нивниот приватен живот, Ирина Шајк одлучила да проговори за својата врска со Бредли Купер, која ја прекинаа во април минатата година. Манекенката за британски „Вог“ открила дека последните шест месеци ги минала размислувајќи и рефлектирајќи се на периодот кој е зад неа. „Сметам …

Повеќе »

ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО СТАНОТ: Познатиот музичар починал на 75. години!

Рик Окасек (75) од групата „The Cars” е пронајден мртов во својот стан на Менхетн, јавила полицијата. Њујоршката полиција во неделата навечер навела дека полицајците одговориле на итен повик и околу 16. часот, по локално време, го пронашле Окасек и дека немало знаци на криминални дејстија. Исто така навеле дека …

Повеќе »

(ФОТО) Сцена од Автобуска која го расплакала Балканот:„Оставаш нешто за што се живее“

Фотографијата на млад пар на автобуската станица во Тузла, пред три дена, предизвикала многу реакции на социјалните мрежи. Со оглед на тоа што и многумина од Македонија биле присилени да заминат во странство бидејќи тука не можеле да најдат работа, има многумина кои се препознале во оваа глетка. „Слика и …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија која го „крши срцето“: Момче ја теши својата сестра која е на умирање!

Фотографијата на која шестгодишниот Џејкоб Сутер ја теши својата две години помлада сестра Аделин наречена Ади неколку моменти пред да умре го расплакала светот. На Аделин и бил дијагностициран неоперативен тумор на мозокот познат како дифузна интринзична понтина гиом (ДИПГ), откако нејзините родители забележале дека девојчето тешко оди. Минала 33. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Масимо Савиќ: Беби Дол и јас се разделивме грдо, во „нељубов“…

Во осумдесеттите го снимиле дуетот „Sunca sja, trava miriše“, а биле повеќе од колеги. Масимо и Беби Дол тогаш „се забавувале“, а на настапите во живо, сметат многумина, меѓу нив се чувствувала „искра“. Хрватскиот пејач се потсетил на својата врска со колешката од естрада, Беби Дол (55). „Се разидовме во …

Повеќе »