Tag Archives: разбирање

(ФОТО) ОВА НЕ Е ТОЛКУ РЕТКА ПОЈАВА – МАЖОТ МЕ МАМЕШЕ СО ДЕВОЈКА (24) ДОДЕКА МУ ПИШУВАВ ПИСМО ЗА МОЈАТА МЕНОПАУЗА: Водителката проговорила за НАЈГОЛЕМОТО ПОНИЖУВАЊЕ во животот

Поранешната британска ТВ водителка Антеа Тарнер открила дека му напишала писмо на својот поранешен сопруг Грант Боуви во кое го моли да има разбирање за нејзината менопауза што влијае на нејзиното однесување – не знаејќи дека во тоа време ја изневерувал со 24-годишна девојка. 62-годишната водителка објаснила дека нејзините тогашни …

Повеќе »

5. работи кои жените треба да ги научат од МАЖИТЕ

Дали би го послушале „посилниот“ пол? Кога зборуваме за учење, се разбира, не мислиме на враќање на училиште, туку животни лекции кои можеме да ги научиме со набљудување на другите. Жените имаат тенденција да мислат дека знаат многу работи подобро од мажите. И иако тоа држи малку вода, тоа навистина …

Повеќе »

Десет знаци дека вашиот партнер е вистинско богатство кое треба да се чува

Сигурно барем еднаш сте се запрашале дали сте го направиле вистинскиот избор кога е во прашање вашата „посилна половина“. Иако понекогаш се карате, еве 10. сигурни работи кои укажуваат дека вашиот партнер е вистинско богатство: 1. Тој ви е апсолутно лојален. Не се обидува да ве избегне вас или обврските …

Повеќе »

ЕМОТИВНО – На судењето ѝ била вратена вербата во ЛУЃЕТО: Нејзиниот син бил убиен и таа изгубила се, а потоа се случило нешто НЕОЧЕКУВАНО

Познато е дека во некои моменти можеме да изгубиме се и дека едноставно не гледаме излез од тешката ситуација Една таква приказна штотуку и се случила на оваа жена која завршила на суд поради неплатени казни за паркирање. За трагедијата да биде уште полоша, таа останала без ништо кога нејзиниот …

Повеќе »

Седум совети како да го зачините вашиот сексуален живот

„Кинки“, или „лошиот“ секс некому може да изгледа одбивно бидејќи вклучува многу, од поврзување до играње улоги, но таквиот секс не мора да значи садо-мазо. Вие го одредувате развојот на ситуацијата и границите до кои сте спремни да одите. Излегувањето од зоната на удобност во спалната соба може да биде …

Повеќе »

Кој е вашиот идеален партнер според хороскопот?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Откријте кој знак е личноста која најлесно би можела да ви биде сродна душа. Секој хороскопски знак има уникатни карактеристики кои го прават различен и интересен. Токму овие карактерни …

Повеќе »

Сакате да ги разберете мажите? Еве што да го прашате секој хороскопски знак

* Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат премногу сериозно, а за сите индикации и несакани ефекти консултирајте се со стручно лице… Близнакот често излегува и сака друштво, па е навикнат на типични прашања за бившите и за себе, но она на што не е навикнат е да …

Повеќе »

8. ПРИЧИНИ ЗОШТО ЖЕНАТА ИЗМАМУВА: Поради ОВА секоја ќе направи прељуба!

Кога жената доаѓа во овие 8 ситуации, таа обично прибегнува кон прељуба Од детството, жените учат да: „бидете добри девојки”, „делувајте како дама” и „смејте гласно и бидете трпеливи”. Но, на жените во 21 век сега им е дозволено да бидат сурови, да кажат НЕ, да го кажат својот став, …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на НБА легендата продолжува да изненадува со својот стил на облекување

Еј Џеј, син на легендата на НБА, Меџик Џонсон, носи алишта што повеќето би ги карактеризирале како „женски“. Сепак, заради полова неутралност, тој е слободен да прави што сака, а во тоа го поддржува и неговиот татко. Еј Џеј Џонсон со само 17. години „излезе од плакарот“ и призна дека …

Повеќе »