Tag Archives: раце

(ВИДЕО+ФОТО) КОЛКУ ЛОША СУДБИНА – ПОРАДИ СВИРЕПА БОЛЕСТ ДЕВОЈКА (24) ОСТАНАЛА БЕЗ РАЦЕ И НОЗЕ: Сега нејзината надеж за подобар живот е во ОВА, но мора да ЧЕКА!

Стоматолошката медицинска сестра, Бејза Доган (24), добила смртоносен и редок тип на менингитис наречен менингококал (meningococcal) кога имала 20. години. Болеста ги нападна нејзините бубрези, што предизвикало сепса и ампутација на рацете и нозете. Ја спасила нејзината мајка Михрибан (54) која и донирала бубрег. Поради сите ужасни работи што и …

Повеќе »

ЗАЉУБЕНОСТ – Дали му се допаѓам? Седум сигурни знаци дека сте го маѓепсале!

Ако сте на состанок и не знаете дали ви се допаѓа другата страна, следете ги овие знаци. Првите состаноци секогаш се придружени со нервоза, без разлика колку сте психички подготвени. Со олеснувањето на ограничувањата за вирусот корона и работите се враќаат во нормала, забавата конечно се враќа, така што ќе …

Повеќе »

Како да се ублажи егзема на рацете?

Луѓето кои се борат со егзема веројатно знаат дека реакцијата може да се појави на кое било место на телото, од скалпот, дерматитисот на лицето, до алергиска реакција на кожата во контакт со некои алергени. Кај некои луѓе, егземата често се јавува на усните, како резултат на што тие се …

Повеќе »

ГОВОР НА ТЕЛОТО – Со овие седум знаци, секогаш ќе знаете дека вашиот партнер ве лаже

Лагата може да создаде асиметричен израз на лицето Експертот за говорот и однесувањето на телото, Џуди Џејмс, открила за Fabulous како жените секогаш можат да препознаат дека партнерот ги лаже и истакнала дека постојат седум главни знаци кои го покажуваат ова. „Лажговците имаат помалку каење од чесните луѓе, така што …

Повеќе »

(Рецепти) Регенерира, отстранува неправилности, „симнува“ години: Ова се најдобрите маски за раце кои можете да ги направите дома!

Во зимската сезона, не смеете да заборавите на нега на кожата. Кога е ладно надвор, на нашата кожа и треба посебна хидратација – и ако скоро секогаш се сеќаваме на лицето, тогаш честопати забораваме на рацете. Со цел кожата на рацете да биде убава и негувана, ќе ви помогнат не …

Повеќе »

(Рецепти) Состојка на која и нема рамна: Квасецот е благодет за кожата, косата, ноктите – еве како да го употребите и да блесенете!

Од античко време, квасецот не се користел исклучиво при готвење, но исто така и за природна нега на лице и коса. Во античко време, жените користеле квасец за да ја одржат кожата мазна, чиста и нежна и да спречат појава на акни и брчки. Пекарскиот и квасецот за пиво се …

Повеќе »

(ФОТО) ИТНО НА ЛЕКАР! Белграѓанин открил нов симптом на корона!

Еден граѓанин на Белград на Фејсбук го споделил своето искуство по „ковид 19“ и предупредил зошто сината боја под ноктите е алармен сигнал и дека оние кои се лекуваат дома треба веднаш да контактираат со лекар доколку забележат нешто слично. Меѓу бројните симптоми на ковид 19, од кои најчести се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Принцот Хари и Кејт Мидлтон прават ѓевреци со голи раце: „Каде ви се ракавиците кога допирате храна?“

Кралската двојка, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ги продолжуваат своите кралски должности па биле да ја посетат најпознатата пекарница за производство на ѓевреци во Лондон… Оваа пекара поради пандемијата на корона вирус била приморана да го редицира времето на работа но сега повторно се вратиле со работно време од 24. …

Повеќе »

(ФОТО) НА ПРВАТА ЛИНИЈА НА ФРОНТОТ! И’ ГЛЕДААТ НА СМРТТА ВО ОЧИ И СЕ БОРАТ ЗА СЕКОЈ ЖИВОТ! Вака изгледаат РАЦЕТЕ на здравствените работници после 8. часови НОСЕЊЕ РАКВИЦИ!

Исцрпувачки смени, неизвесност, и гледаат на смртта во очи, се борат за животите на пациентите … со сето тоа сиве овие месеци се соочуваат медицинските работници во борбата против злобниот вирус ковид 19, кој убива илјадници животи низ целиот свет. На првата линија по неколку часови, понекогаш и по две …

Повеќе »