Tag Archives: расположение

(ВИДЕО) МЛАДОЖЕНЕЦ ПРВ ПАТ ЈА ВИДЕЛ НЕВЕСТАТА И ПОЧНАЛ ДА ВРИСКА ОД СМЕА: И вие ќе го направите тоа, а видеото стана вирално бидејќи го враќа доброто расположение

Том Гарднер ја чекал неговата идна сопруга Бет да слезе по патеката, но кога се свртел бил шокиран. Ова дефинитивно не е свадбата што ја очекувал. Поради стари обичаи не можел да ја види невестата пред тој момент. Обично сопрузите се тие кои си играат мајтап со своите сопруги, но …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци се најчудни и често го менуваат расположението

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ луѓе се исклучително нерасположени, така што нивното однесување, емоции и чувства во голема мера зависат од нивното расположение. Обично се чувствителни на се и реагираат импулсивно бидејќи се …

Повеќе »

5. растенија кои се сметаат за ПРИРОДНИ АНТИДЕПРЕСИВИ: Го подигнуваат расположението и го ублажуваат стресот

Нервозата, анксиозноста, нападите на паника, промените во расположението и депресијата се вообичаени заболувања во современото општество. Растенијата можат да бидат многу корисни со нивното благо и безбедно дејство Употребата на антидепресиви обично не се препорачува во случај на благи и умерени депресивни епизоди (особено ако симптомите траат помалку од две …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е ПОСЛЕДНОТО познато ВИДЕО на легендарната Мерилин Монро: Направено е неколку дена пред нејзината смрт

Последната снимка на Мерилин Монро е направена само неколку дена пред нејзината смрт. Таа била целосно приватна, а на јавноста и станала позната сосема случајно. Ова е последната позната снимка на Мерилин Монро. Создадена е на крајот на јули 1962. година, а на неа се гледа како актерката позира на …

Повеќе »

Подобрете го вашето расположение со помош на овие 5. начини

Се ближат празниците, време за семејство и заедништво. Исто така, тоа е време на брзање и стрес, па затоа е препорачливо да се подготвиме за тој период најдобро што можеме. Премногу фокусирање на материјалните работи може да понуди краткорочно задоволство, но материјализмот на долг рок е поврзан со лошо расположение …

Повеќе »

Сакате да пиете КАКАО? Ви ги претставуваме сите благодети од овој ВОЛШЕБЕН НАПИТОК

Овој многу здрав и вкусен пијалок ќе ви помогне во многу сегменти за одржување на здравјето. Нема ништо подобро од шолја топло какао за време на ладен и дождлив есенски ден, но и во пролет, лето – битно е да се најде време и испие. Овој пијалок не само што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Hyundai произвел автомобил за најмладите – Отишол во најдобри раце!

HYUNDAI одлучил да подари една навистина посебна работа. Станува збор за модел 45EV кој претставувал основа за креирање на детски автомобил. Тие го нарекуваат најмалиот електричен автомобил, но што е уште поважно, тоа ќе ги израдува најмладите пациенти во детската болница во Барселона. Ова е се’ само не обичен автомобил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Учител од Загреб воодушевил: Ги посетува учениците и им свири под прозорец!

Снимката од наставникот брзо се раширила на социјалните мрежи… Наставникот Иван Петрановиќ од основното училиште „Иван Мерц“ во Загреб, кое било оштетено во неодамнешниот земјотрес и кое го посетувало девојчето кое е единствената жртва на земјотресот, дошол на идеја да ги расположи своите ученици кои мораат да останат дома заради …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возачот мислел дека е сам во автобусот – го снимил патник и станал ХИТ!

Снимката на возачот на автобус од Норвешка, кој мислел дека е сам во возилото, стана хит на Интернет. Возачот на автобусот околу Берген се опуштил и пеел кога мислел дека е сам во автобусот, не знаејќи дека еден од патниците го снимал. Снимката предизвикала многу смеа и станала вирусна, а …

Повеќе »