Tag Archives: ракети

(ФОТО) Руски ракети убиле мајка и тримесечно бебе во Одеса

Во вчерашните ракетни напади врз Одеса загинаа осум лица, меѓу кои и тримесечно бебе. Во меѓувреме се појавија повеќе информации дека е убиена и мајката на малото дете. Луѓето и оддаваат почит на Валерија Глодан, чиј сопруг Јури ја потврдил смртта на неа и на бебето, пренесува Sky News. russian …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХИТ СНИМКА! НЕУНИШТЛИВАТА ЛАДА ПРЕЖИВЕАЛА АЗЕРБЕЈЏАНСКИ ПРОЕКТИЛИ: Возачот продолжил да вози како ништо да не се случило!

Конфликтот меѓу Ерменија и Азербејџан во спорната област Нагорно Карабах не стивнува. Гранатирањата и ракетирањата се секојдневие, а како изгледа тоа може да се види на следното видео. Имено, дури две „лади“ преживеале азербејџански ракети. Иако видеото можеби стана хит на Интернет поради неуништивите „лади“, јасно е прикажано дека мета …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОД ВРЕМЕ НА ЛАДНАТА ВОЈНА – Касписко чудовиште: Рускиот летечки брод ќе биде главна атракција на воениот парк

Единствениот руски летечки брод од времето на Студената војна пристигна во градот Дербент, кој се наоѓа на југот на Русија на Каспиското Море. Летечкиот брод, со прекар „Каспиското чудовиште“, ќе биде вклучен во бројната содржина на воениот парк „Патриот“ и со тоа ќе стане негова главна атракција. Russia Today пишува …

Повеќе »