Tag Archives: рак

Глумецот од култниот филм „Purple Rain“ починал од рак

Американскиот актер Кларенс Вилијамс Трети, најпознат по улогата на полицаец Линк Хејс во американската крими серија „The Mod Squad“, починал на 81-годишна возраст во неговиот дом во Лос Анџелес од рак на дебелото црево, објави во неделата неговиот агент Пег Донеган. Вилијамс е роден во Њујорк на 21. август 1939. …

Повеќе »

Венера влегла во знакот на Рак: На овие знаци до 27. јуни ќе им се случуваат само убави работи!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Подгответе се за период полн со позитивни настани… Не е паметно да бегате од чувствата во овој период. Периодот до 10. јуни, кога Венера е во позитивен аспект со …

Повеќе »

Починал актерот Семјуел И. Рајт

Актерот кој и го позајми гласот на ракчето Себастијан во легендарниот цртан филм на Дизни „Малата сирена“ починал на 74-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја потврдила официјалната страница на Фејсбук на Монтгомери, градот во кој живеел актерот. „Денес градот Монтгомери жали за загубата на Сем Рајт“, започнала изјавата. „Освен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МОЌТА НА ЖЕЛБАТА – После породувањето останала неподвижна, имала рак…сега ПОВТОРНО ТРЧА!

Поранешната српска ватерполистка Настасја Недимовиќ зборувала за вистинската животна драма и начинот на кој дошла до голема победа. Два месеци откако го родила синот Вук со царски рез, дознала дека има рак на коскена срцевина (мултипли миелом). Преку ноќ, таа станала неподвижна и започнала голема борба за живот, додека битката …

Повеќе »

(ФОТО) Глумицата која со години се бори со ракот овие денови има причини за славење!

Кога неодамна на социјалните мрежи напиша дека е подготвена да замине и дека веќе напишала проштални писма до семејството ги загрижи обожавателите. Ѕвездата од серијата „Беверли Хилс, 90210“, Шанен Доерти, на почетокот на минатата година пред јавноста откри дека ракот на дојката и се вратил и дека во моментов е …

Повеќе »

Починала глумицата од хит серијата Peaky Blinders и Harry Potter: Имала само 52. години

Актерката Хелен МекКрири, позната по улогите во хит серијата „Peaky Blinders“, но и по улогите во три филма за Хари Потер, починала од рак на 53-годишна возраст, тврди нејзиниот сопруг, актерот Демијан Луис. Луис напишал дека неговата сопруга починала дома, опкружена со најблиските, по херојската битка со ракот. МекКрири ја …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО И ХУМАНО СРЦЕ НА ПОЗНАТАТА СТАРЛЕТА: Кајли Џенер донирала 500.000 долари за деца заболени од РАК и на тој начин одала ПОЧЕСТ на пријател!

Кајли Џенер донирала половина милион долари на детската болница во Вандербилт и на овој начин му оддала почит на својот пријател Хари Хадсон, пејач и текстописец кој се излекувал од рак. Џенер, во соработка со непрофитната организација „Teen Cancer America“, помогнала да се отвори дел од болницата каде што можат …

Повеќе »

Најсрамежлив хороскопски знак: Ќе направи се’ за да не биде во центарот на вниманието!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој понекогаш се срами и му е срам, но еден хороскопски знак најмногу се истакнува по својата срамежливост. Ракот е најсрамежливиот хороскопски знак. Тие се срамежливи суштества. Тие претпочитаат …

Повеќе »

Ова е најсрамежливиот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ракот е најсрамежливиот хороскопски знак. Тие се плашливи и срамежливи суштества. Тие претпочитаат да ги набљудуваат и слушаат другите и ќе сторат сè за да избегнат самите да бидат …

Повеќе »