Tag Archives: рак

СЕ ПРОМЕНИЛА – ДВА ПАТИ ГО ПОБЕДИЛА РАКОТ И ГИ ИСЕКЛА ГРАДИТЕ – СИТЕ ЈА ПАМТАТ ПОЕДЕН ДЕТАЛ: Пејачката прошетала по црвениот тепих а ретко кој ја ПРЕПОЗНАЛ!

Американската пејачка Анастасија (52) прошетала по црвениот тепих на овогодинешниот 78 -ми филмски фестивал во Венеција. „Малата дама со голем глас“, како што ја нарекуваат припадниците на седмата сила, никого не оставила рамнодушен со нејзината комбинација на облека. Кога се појави на музичката сцена во доцните 1990 -ти, оваа русокоса …

Повеќе »

Вакцината од Оксфорд крие потенцијална терапија за рак

Технологијата што се користи за производство на вакцина Оксфорд-АстраЗенека против Ковид-19 може да помогне во лекувањето на ракот, велат научниците. Научниците смислија вакцина која ќе ги таргетира туморите, и таа работи на истиот принцип како и вакцината АстраЗенека, пишува Sky news. Кога била тестирана на глувци, вакцината го зголемила бројот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја емотивната средба на тригодишни пријатели кои заедно го победиле ракот!

Пејсон Алтис и Мек Портер се најдобри пријатели кои се запознале во болница во Феникс, Аризона, каде заедно се лекувале од рак. Поради коронавирусот, тие не можеле често да се гледаат во болница, но за краткото време поминато заедно, станаа најдобри пријатели. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ВРАТИЛА ВО ЕМИСИЈАТА – Каков борец! Нејзината приказна многумина инспирирала, а лекарите и дваат два проценти шанси да преживее!

Пејачката се бори со ракот на белите дробови, ‘рбетот и црниот дроб, а Џејн Марчевски се врати во шоуто и го израдува жирито на американското шоу со својот глас и неверојатна животна приказна Пејачката Џејн Марчевски (30) со уметничко име Nightbirde настапи на America’s Got Talent со авторската песна „Во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пејачката која го трогна светот со аудицијата:„Се повлекувам, борбата со ракот се влоши!“

30-годишна пејачка Џејн Марциевски, со уметничко име Nightbirde, која го допре жирито и гледачите на шоуто America’s Got Talent кога ја изведе својата оригинална песна It’s OK на сцената во јуни оваа година и раскажа за нејзината борба со ракот, објави на нејзиниот Инстаграм профил дека се повлекува од конкуренцијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Музичарот кој се бори со рак ја открил дијагнозата: Болеста е во четврти стадиум

Американскиот музичар Марк Хоппус, басист и пејач на групата Blink 182, сподели со своите фанови, за време на преносот, детали за неговата битка со ракот и објаснил дека неговата дијагноза има врска со крвта, а не со коските. „Мојата крв се обидува да ме убие“, рекол тој на видеото. „Мојата …

Повеќе »

Се’ се открива: Што на секој знак ќе му донесе младата Месечина во Рак?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Со Месечината во Рак, важно е да се договориме за работите од минатото за да се движиме непречено напред, најпрво да си ги објасниме емоциите, а потоа и на …

Повеќе »

(ФОТО) 32. годишен пејач за борбата со туморот:„Хемотерапиите ме соборија, лежам во кревет!“

Британскиот музичар, Том Паркер, кој се бори со тумор на мозокот, се огласи на Инстаграм и ја коментираше најновата хемотерапија. Тој се пожалил на немање апетит. „Премногу е тешко да се стави нешто во себе во моментов. Хемотерапијата апсолутно ве соборува. Дали има подобри начини за лекување на тумори?”, напиша. …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКОВ ОПТИМИЗАМ, ТАЛЕНТ -ДЕВОЈКА СО АНГЕЛСКИ ГЛАС ГО РАСПЛАКАЛА ЦЕЛ СВЕТ; Џејн има само 2 проценти шанси да преживее – се бори со РАК, а никогаш не ја симнува насмевката!

Девојка по име Џејн се појави на американски музички натпревар и изведе авторска песна посветена на нејзината борба против ракот.На самиот почеток таа истакнала дека не работи и дека се бори против оваа злобна болест. „Имам 30 години. И дојдов сама. Не работам неколку години и се борам со рак”, …

Повеќе »