Tag Archives: рак

Звездите откриваат – Многу луѓе не ја поднесуваат самотијата но не и тие: На овие хороскопски знаци не им треба никој!

Многу луѓе ја мразат самотијата, се чувствуваат несигурно и незаштитено. Овие хороскопски знаци се чиста спротивност. Скорпија Скорпиите сакаат друштво, но во некои моменти им е потребна и самотија. Тие копнеат за својот мир, кога можат да ги слушнат своите мисли, да поразмислат за се’ што им е во главата …

Повеќе »

Животна битка: Со внесување на една овошка го победила ракот

Скоро секојдневно во јавност се појавуваат убави приказни за луѓе кои ги одбиле советите на лекарите за стандардно медицинско лекување на канцерот, и кои со почнување на некаков систем на исхрана успеале повторно да бидат здрави. Еден од тие позитивни и охрабрувачки примери е млада жена од САД… Кендис Мари …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Оливер Драгојевиќ се огласила по повод болеста на сопругот: „Оливер е супер и ќе биде дома за Божик!“

Оливер Драгојевиќ пред неколку месеци дознал дека е болен од тешка болест. Хрватскиот пејач, кој не се предава и е голем борец, се обидел да го победи ракот на плуќа.Поради тешката болест Оливер одел на хемотерапии, лежел во болница па едно време имаше и вести дека починал или дека е …

Повеќе »

Топ 7 причини за пиење кафе: Помал ризик од рак, дијабетес…

Кофеинот е најкорисна психоактивна состојка на светот. И тоа со добра причина – не буди, помогнува да ги завршиме обврските и не полни со енергија… Луѓето, меѓутоа, често се грижат дали треба да го ограничат внесувањето на кофеин или потполно да го отстранат од употреба. Иако премногу кофеин може да …

Повеќе »

Почина актерката од „Небо и земја“

Американската актерка од виетнамско потекло Хип Тај Ле почина вчера на 46.годишна возраст, како последица на рак на желудникот. Ле е родена во Виетнам, но кога имала осум години заедно со нејзината мајка и помалата сестра, по едно ризично патување со брод, пребегале кај нивниот татко во Хонк Конг. Потоа …

Повеќе »

(ФОТО) Поради рак требало да умре за неколку недели, но поради оваа диета е жив веќе неколку години

Роб Мубери успеал да се избори со лошите прогнози на лекарите поради ракот, според нив му останале уште неколку недели живот па сега милиони луѓе зборуваат за храброста на овој човек. Иако поради ракот од кој боледувал му предвидувале само уште неколку недели, тој традиционалниот третман го заменил со сирова …

Повеќе »

(ВИДЕО) Умирала од рак па одлучила да уплати Лото:Освоила 1,5 милиони долари но тоа не е најдобрата вест

Диане Бишоп од Канада, која има рак на дојка, добила 1,5 милиони долари на Лото, а освен тоа, хемотерапијата конечно почнала да и делува па и’ здравјето и се подобрило. Иако има рак од четврти стдиум, Диане Бишоп била присилена да работи бидејќи не можела да ги покрива медицинските трошоци. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маж од Босна победил два тумора со природна напивка

Болните од рак често се обидуваат лекот да го најдат во народната медицинска. Еден од нив е и Божо Кајовиќ од Босна. Иако лекарите му давале малку шанси да преживее, Божо од село Горица во Босна одлучил да не се предава. Тој по десет години борба за живот и операција …

Повеќе »

Монахот кој правел чуда и лекува е во Скопје:Болните спас бараат во моштите на Архимандритот Јоаникиј!

Архимандритот Јоаникиј е роден во Охрид 1839 година, а починал на 24 јануари 1940 година, на 101-годишна возраст. Живеел по разни манастири во Скопје и последното негово живеалиште е во манастирот во селото Ракотинци каде се упокојува. Додека се’ уште бил жив, сам си го ископал гробот каде и’ го …

Повеќе »