Tag Archives: рак

(ФОТО) Измешајте ги овие состојки и ќе добиете најмоќен антибиотик кој штити но и лекува 160 здравствени проблеми како и рак!

Влијае на 700 гени во нашето тело и лекува повеќе од 160 здравствени проблеми Куркурмата, моментално, е еден од најпопуларните зачини во светот, кој не се користи премногу во нашата кујна. Има единствен вкус, но може да се користи не само за приготвување јадења туку и за проблеми со варењето, …

Повеќе »

(ФОТО) Искрено – Џејн Фонда за борбата со ракот:„Никогаш не сум помислила дека ќе живеам толку долго!“

На прашањето како напредува опоравувањето после болеста, Фонда вели:„Тоа е процес кој трае!“ Со децении Џејн Фонда (81) била синоним за здрав живот и вежбање. Оваа филмска дива и добитничка на Оскар покренала револуција во фитнесот кога во 1982. година издала ВХС касети со вежби. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Волја и упорност: Оваа жена 33 години се бори со ракот и 11. пати го победила – За неа нема предавање!

Илонка Целер цел живот мечтаела само за едно – да стане баба. Животните предизвици се нижеле еден по еден, и така со децении, а Илонка ги прескокнала сите пречки и од животот добила и повеќе отколку што се надевала… Илонка Целер (81) го победила ракот 11. пати. Таа оваа своја …

Повеќе »

(ФОТО) Џони Деп преправен во пират посетил болни деца во Париз!

Американскиот глумец Џони Деп повторно го облекол костумот на славниот пиратски капетан Џек Спероу, со црн креон околу очите и рацете прекриени со прстени за ненадејната посета на младите пациенти во болницата „Институт Кири“ во Париз, соопштил овој центар за истражување и лекување рак. Ѕвездата на успешниот филмски серијал „Пирати …

Повеќе »

(Рецепт) Совет на баба Милица (84) која не се разболела 40. години на својата внука (22) како да биде здрава!

Бабите сепак знаат најдобро! „Штом мина ’циганското лето’ почнав да чувствувам вртоглавица, малаксалост и генерално некоја слабост во телото. Комбинацијата на топли денови и ладни вечери секогаш некако се одразува на општата состојба на организмот. Полека пристигна и ноември. Потоа и декември а со него и сезоната на грип, настинки …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија која го „крши срцето“: Момче ја теши својата сестра која е на умирање!

Фотографијата на која шестгодишниот Џејкоб Сутер ја теши својата две години помлада сестра Аделин наречена Ади неколку моменти пред да умре го расплакала светот. На Аделин и бил дијагностициран неоперативен тумор на мозокот познат како дифузна интринзична понтина гиом (ДИПГ), откако нејзините родители забележале дека девојчето тешко оди. Минала 33. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Почина добротворот – милионерот Али: Кога дознал дека боледува од рак, со својата постапка го воодушеви светот!

Банат своето богатство го стекнал со компанијата за заштита и електрична енергија, а пред да му биде дијагностициран рак, парите ги трошел за луксузен живот кој го покажувал на социјалните мрежи. Пред три години австралијанскиот милионер Али Банат дознал дека боледува од рак, а докторите му рекле дека му преостануваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трамп се обидел да ја фати Меланија за рака – тоа што таа го направила е тешко да се гледа!

За време на посетата на францускиот претседателски пар на Белата куќа, Доналд Трамп повторно се обидел да ја фати Меланија за рака и повторно не минал добро. И, не само што не минал добро туку снимката од неговиот очајнички обид Меланија да го прифати неговиот допир може да се опише …

Повеќе »

(ФОТО) Марина Туцаковиќ повторно се огласила: Со емотивна објава повторно „погодила“ во сржта на животот!

Најпознатата авторка на стихови на Балканот заминала во Германија за да се лекува од тешката болест (рак на града) и да ја продолжи автоимуната терапија. На својот профил на Инстаграм често објавува свои мисли, а сега после 10. дена повторно се огласила со емотивна порака која длабоко ги трогнала нејзините …

Повеќе »