Tag Archives: rafael nadal

(ВИДЕО+ФОТО) ВАКВО НЕШТО СЕ СЛУЧУВА ЕДНАШ ВО ЖИВОТОТ! Големата четворка на собир – Левер купот започнува денес!

Одлични фотографии од Лондон, каде „големата четворка“ одлично се забавува пред почетокот на Лејвер купот Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер дојде на Лејвер купот во Лондон за да ја заврши кариерата, но и да се забавува. Така, во четвртокот, пред гала вечерата во чест на звучниот турнир, Швајцарецот објави фотографија на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тениските легенди во прошетка низ Лондон – Роџер му бил водич на Мареј!

Светските тениски ѕвезди Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер, Енди Мареј и остатокот од моќниот тим на „Тим Европа“ се прошетаа низ Лондон пред почетокот на Лејвер купот 2022. правдано отсуствуваше само трофејниот Шпанец, Рафаел Надал кој денеска ќе им се придружи на своите колеги и пријатели. Очекувано многу медиуми го следеа …

Повеќе »