Tag Archives: радост

(ВИДЕО) Среќна Нова година!

2017. е скоро при крај и се радуваме на новата која…каде и да е…ќе си дојде. Ја чекале или не ќе 2018. ќе пристигне…за неколку часови… Ние Ви посакуваме Среќна нова 2018. година и со своето доѓање да избрише се што Ве притискало, нервирало, создавало тешкотии, нервози, а да Ви …

Повеќе »

„Улица на радоста“ од 23. до 31. декември на Плоштад Македонија

Град Скопје со радост ве поканува на „Улица на радоста“, од 23. до 31. декември, заедно да ја почувствуваме новогодишната магија и да споделиме радосни моменти со Дедо Мраз, Белата и Црната кралица, џуџињата и ангелите и новогодишната музичка парада. На Плоштад Македонија ве очекуваме и на новогодишниот базар каде …

Повеќе »

(ФОТО) Калиопи за своите пропаднати бракови: Преку разводот е тешко да се помине!

Нашата музичка ѕвезда, Калиопи Букле, покрај извонредниот глас, вниманието во јавноста го привлекува и со својот храбар емотивен избор. Калиопи и Ромео Грил

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вчера тој се расплака, а набргу солзи ќе брише „фудбалскиот свет“…

Ѓанлуиџи Буфон на прагот на четириесеттата доминирал меѓу конкуренцијата. Неповторливиот италијански голман во понеделникот навечер ја освоил нагрдата за најдобар голман во светот, во својата проштелна сезона… Неделното попладне кај Италијанците е резервирано за нивниот „калчо“, секогаш шармантната Серија А. Колку и да, во различни сегменти, последните сезони заостануваат зад …

Повеќе »

(ВИДЕО) Измешани емоции: Моментот кога децата дознаваат дека ќе добијат нов член во семејството!

Проширувањето на семејството е најубавиот момент во животот на сите родители и деца, но моментот кога ќе се дознае полот на детето не секогаш е среќна и радосна вест за децата. Иако родителите поддеднакво се радуваат и за момче и девојче децата не секогаш сакаат новиот член во семејството да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојчето дознало дека ќе биде усвоено: На нејзината реакција никој не останал рамнодушен!

Таа има 11. години и долго чекала конечно да го најде вистинското семејство. Жена, вработена во едно школо во Јута (САД) со светот ја поделила снимката која го прикажува моментот кога едно девојче дознало дека ќе биде усвоено. Таа има 11. години и долго чекала да го најде вистинското семејство. …

Повеќе »