Tag Archives: радост

(ВИДЕО) Татко со емотивна реакција на новата фризура на ќеркичката ги растопил срцата на многумина

Мајката Криси Грир сакала да фати сладок момент и успеала во тоа. Оваа фризерка и ја скратила косата на својата ќерка, но ништо не можело да ја подготви за реакцијата на нејзиниот сопруг на новата фризура. Грир и нејзината ќерка го чекале нејзиниот сопруг да се врати од работа за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Доктор и јавил на пациентката дека процесот на „ин витро“ успеал: Снимката станала ХИТ!

Да се забремени за некои парови е долг и болен процес. Ова е особено точно за оние кои се подложени на медицинска асистирана репродукција, односно процедури кои вклучуваат инјекции на хормони и хируршки процедури, и нема гаранција за успех. Затоа, кога конечно пристигнува добрата вест, луѓето се прилично возбудени. Една …

Повеќе »

Март ќе им донесе најмногу радост на овие 4. хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… За некои хороскопски знаци, овој месец ќе биде особено добар, а деновите што се пред нив ќе бидат исполнети со одлична енергија и позитивни изненадувања. Рак Можно е да …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕУШТЕ ИМА ДОБРИ ЛУЃЕ: Самохрана мајка работела полно работно време за да ги издржува двете болни ќерки се додека непознат човек не и рекол да го погледне на iPad!

Шана Левит е самохрана мајка на две ќерки, 12-годишната Каденс и 9-годишната Адисон. Во 2010. година, Шана забележала дека Адисон брзо се заморува и дека честопати ја губи рамнотежата, поради што ја однела на педијатар и невролог, кои не можеле веднаш да утврдат што е тоа. Набргу потоа, таа ги …

Повеќе »

Мајка на шест деца родила дете на својот брат и неговиот партнер

Несебична сестра решила да му помогне на својот брат да ги исполни своите соништа и да стане татко. Имено, 42-годишната Трејси Хулс, која и самата има шест деца, одлучила да биде сурогат мајка на нејзиниот помлад брат Ентони Диган и неговиот партнер Реј Вилијамс. Двајцата изгубиле скоро една година во …

Повеќе »

(ФОТО) СРЦЕТО ТОА ТРЕБА ДА ГО ИЗДРЖИ – ДВЕ ТРАГЕДИИ ВО ИСТИ ДЕН: Македонската презентерка ја загуби мајката, а на истиот датум пред осум години и почина и’ сопругот кој беше познат актер

Животот е непредвидлив и суров, тежок колку и убав, а тоа на своја кожа и тоа како го искуси Гордана Ѓорчева, познатата ТВ-презентерка која со години е заштитно лице на националниот сервис… Таа со емотивна посвета се прости од својата мајка која почина на ист датум како и нејзиниот сопруг, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХИТ РЕАКЦИЈА на бебе кое првпат пробало чоколадо!

Ах, шеќер во највкусно издание – кој би му одолеал? Секако дека не е Сомер Џил, девојче од Кент, Англија, на која мајка и најпрво и понудила чудо над чудата, чоколадо, иако, како што вели, се обидела да ја држи подалеку од оваа нездрава храна. Во секој случај, Сомер лапнала …

Повеќе »

ЕМОТИВНИ ФОТОГРАФИИ; Хурем со бебето излегла од болница а еве како изгледала средбата со постарата ќерка!

Лара ја запознала сестричката… Актерката, која популарноста ја стекна играјќи ја славната Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, се породи пред неколку дена и роди здраво девојче. Мајката и ќерката конечно излегоа од болницата, а на доаѓањето на малата сестра, најмногу се израдувала постарата ќерка на Меријем Узерли, Лара, која веднаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Елиф Елмас ја изнасмеал Италија: Славенички му упаднал во извештајот на новинарот на „Скај“!

Македонскиот бисер Елиф Елмас вечерва нема да игра против Естонија, откако се пожалил на повреда на бутот, па се врати во Неапол и вчера се појавил во тренинг-центарот „Кастел Волтурно“, а на доаѓање направил – спектакл. Младиот фудбалер за врска очигледно уште е во еуфорија и транс после пласманот на …

Повеќе »