Tag Archives: радост

(ВИДЕО) Двегодишното девојче за прв пат ги ставило наочарите и било воодушевено од светот околу неа

ВИДОТ го земме здраво за готово додека не го изгубиме. А колку е драгоцено ова чувство најдобро говори реакцијата на двегодишното девојче со оштетен вид на кое конечно му дале очила. Кога ги ставила на лицето, била воодушевена од светот околу неа. На нејзината среќа и немало крај. "At 2 …

Повеќе »

ХОРОСКОПОТ ОТКРИВА КОИ 5. ДАТУМИ ЌЕ БИДАТ НАЈСРЕЌНИ ВО НОЕМВРИ: Внесете радост во вашиот живот и искористете ја целата позитивна енергија!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ноември, како последен месец од есента, носи мирна енергија, шанса за позитивна трансформација и среќа, а еве кои денови можеме да ги сметаме за најмоќни и најсреќни. Тоа се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кучето е најдобар пријател на човекот – две повторни средби кои топат срца!

Љубителите на домашните миленици добро знаат какви им се повторните средби, особено со кучињата од кои морале да се разделат… Во видеото подолу можете да погледнете две такви средби – кучињата се избезумени од радост кога по подолга пауза повторно ќе се сретнат со своите сопственици… Фото: Принтскрин

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебе првите неочекувани чекори ги направило пред родителите, камерата се’ снимила!

НИКОЈ родител не сака да ги пропушти достигнувањата на своите деца, а понекогаш тие би дале се за да можат да ги доживеат тие моменти. Едно од првите големи достигнувања на детето се првите чекори. Тие обично вклучуваат многу убедување додека родителите се обидуваат да ги охрабрат своите малечки да …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо видел дете пред тренинг центарот на Јунајтед: Застанал и го воодушевил!

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО денес одвоил слободно време, откако дошол на тренинг, за да му го разубави денот на младиот навивач на Манчестер Јунајтед. Момчето го чекало Роналдо на влезот во Карингтон, а во рацете имал картонска табла на која пишувало: “Роналдо, можеш ли да застанеш? Тоа ќе ми го разубави денот”. …

Повеќе »

ЗОШТО ЈАДЕМЕ А НЕ СМЕ ГЛАДНИ? Стручњак дава ТРИ фантастични совети!

Сити сме а јадеме? Зошто храната е наша удобност и задоволство? Во храната наоѓаме засолниште од негативните емоции и проблеми, „лечиме“ тага, разочарувања, го смируваме гневот и бесот, славиме успеси, „компензираме“ и многу други состојби. Она што го јадеме и начинот на кој тоа го правиме, всушност открива кои сме. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полицаецот на сопствениците им го вратил украденото кученце   – Погледнете ја нивната реакција

Малечката лабрадорка Ембер била украдена пред нејзиниот дом во Велесли. Сопствениците не можеа да поверуваат дека ја нема бидејќи никогаш не излегувала сама. Целото маало се вклучило во потрагата по Ембер. Полицијата собрала снимка од надзорната камера од сите нив на која забележала сомнително возило. На крајот била пронајдена околу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВИСТИНСКИ БАКСУЗ! НАЈСРЕЌНИОТ ДЕН ВО ЖИВОТОТ ГО МИНАЛА ВО БОЛНИЦА: Наместо да игра и да се ВЕСЕЛИ таа пиела лекови против болки!

Венчавката треба да биде еден од најубавите денови во животот на секоја двојка, полн со среќа, радост, веселба и смеа и секако играње. Венчавката на една млада жена од смеа, играње и веселба стасала во амбуланта, лекови против болки затоа што успеала да го дислоцира коленото за време на првиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Англичаните „полуделе“ поради она што малечкиот принц Џорџ го правел после првиот гол на Вембли

Седумгодишниот принц Џорџ синоќа беше една од главните sвезди на натпреварот помеѓу Англија и Италија. Медиумите се преплавени со фотографија од тажниот мал принц по поразот на Англичаните по изведувањето на пеналите, но Интернетот зуи за друга сцена од натпреварот. Откако Англија погоди во втората минута од натпреварот, кралското семејство …

Повеќе »