Tag Archives: радост

(ВИДЕО) ЖИВОТНИ ПРИКАЗНИ – Снимка која го шокирала светот! Ако сте размислувале да купите мачка кога ќе имате бебе, еве го одговорот!

Многу родители често се сомневаат дали е пожелно домашно милениче во дом со мало бебе. Домашни миленици и бебе под ист покрив? Ова е дилема во која се наоѓаат многу парови кои имаат домашно милениче, а кои наскоро чекаат бебе, особено ако вашето домашно милениче е мачка. Имено, со доаѓањето …

Повеќе »

ТОПЛО ОКОЛУ СРЦЕТО: Руската ЛЕГЕНДА открива зошто пред нова година се украсува елка

Прекрасна легенда која сигурно ќе ве фрли во празнично расположение. Кога Исус Христос се родил во една пештера во Назарет, небото се отворило и целиот свет замолкнал да го дочека раѓањето на Спасителот. Единствената, светла ѕвезда на небото водела тројца мудреци од Исток сè до Богородица и нејзиниот син кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Воодушевувањето на ова мало девојче со новогодишни светилки ја покажува спонтаната радост на празниците

АКО некогаш сте возеле низ градот за време на новогодишните рпазници и сте ги гледале прекрасните светла и украси, можеби некогаш сте биле воодушевени од убавината, што значи дека нема да бидете изненадени од реакцијата на едно девојче. View this post on Instagram A post shared by Christina Helvey (@christinahelvey) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Двегодишното девојче за прв пат ги ставило наочарите и било воодушевено од светот околу неа

ВИДОТ го земме здраво за готово додека не го изгубиме. А колку е драгоцено ова чувство најдобро говори реакцијата на двегодишното девојче со оштетен вид на кое конечно му дале очила. Кога ги ставила на лицето, била воодушевена од светот околу неа. На нејзината среќа и немало крај. "At 2 …

Повеќе »

ХОРОСКОПОТ ОТКРИВА КОИ 5. ДАТУМИ ЌЕ БИДАТ НАЈСРЕЌНИ ВО НОЕМВРИ: Внесете радост во вашиот живот и искористете ја целата позитивна енергија!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ноември, како последен месец од есента, носи мирна енергија, шанса за позитивна трансформација и среќа, а еве кои денови можеме да ги сметаме за најмоќни и најсреќни. Тоа се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кучето е најдобар пријател на човекот – две повторни средби кои топат срца!

Љубителите на домашните миленици добро знаат какви им се повторните средби, особено со кучињата од кои морале да се разделат… Во видеото подолу можете да погледнете две такви средби – кучињата се избезумени од радост кога по подолга пауза повторно ќе се сретнат со своите сопственици… Фото: Принтскрин

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебе првите неочекувани чекори ги направило пред родителите, камерата се’ снимила!

НИКОЈ родител не сака да ги пропушти достигнувањата на своите деца, а понекогаш тие би дале се за да можат да ги доживеат тие моменти. Едно од првите големи достигнувања на детето се првите чекори. Тие обично вклучуваат многу убедување додека родителите се обидуваат да ги охрабрат своите малечки да …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо видел дете пред тренинг центарот на Јунајтед: Застанал и го воодушевил!

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО денес одвоил слободно време, откако дошол на тренинг, за да му го разубави денот на младиот навивач на Манчестер Јунајтед. Момчето го чекало Роналдо на влезот во Карингтон, а во рацете имал картонска табла на која пишувало: “Роналдо, можеш ли да застанеш? Тоа ќе ми го разубави денот”. …

Повеќе »

ЗОШТО ЈАДЕМЕ А НЕ СМЕ ГЛАДНИ? Стручњак дава ТРИ фантастични совети!

Сити сме а јадеме? Зошто храната е наша удобност и задоволство? Во храната наоѓаме засолниште од негативните емоции и проблеми, „лечиме“ тага, разочарувања, го смируваме гневот и бесот, славиме успеси, „компензираме“ и многу други состојби. Она што го јадеме и начинот на кој тоа го правиме, всушност открива кои сме. …

Повеќе »