Tag Archives: радост

(ВИДЕО+ФОТО) Вчера тој се расплака, а набргу солзи ќе брише „фудбалскиот свет“…

Ѓанлуиџи Буфон на прагот на четириесеттата доминирал меѓу конкуренцијата. Неповторливиот италијански голман во понеделникот навечер ја освоил нагрдата за најдобар голман во светот, во својата проштелна сезона… Неделното попладне кај Италијанците е резервирано за нивниот „калчо“, секогаш шармантната Серија А. Колку и да, во различни сегменти, последните сезони заостануваат зад …

Повеќе »

(ВИДЕО) Измешани емоции: Моментот кога децата дознаваат дека ќе добијат нов член во семејството!

Проширувањето на семејството е најубавиот момент во животот на сите родители и деца, но моментот кога ќе се дознае полот на детето не секогаш е среќна и радосна вест за децата. Иако родителите поддеднакво се радуваат и за момче и девојче децата не секогаш сакаат новиот член во семејството да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојчето дознало дека ќе биде усвоено: На нејзината реакција никој не останал рамнодушен!

Таа има 11. години и долго чекала конечно да го најде вистинското семејство. Жена, вработена во едно школо во Јута (САД) со светот ја поделила снимката која го прикажува моментот кога едно девојче дознало дека ќе биде усвоено. Таа има 11. години и долго чекала да го најде вистинското семејство. …

Повеќе »