Tag Archives: раде шербеџија

(ФОТО) Ќерката на Раде Шербеџија поминала низ вистински ПЕКОЛ: По инвалидска количка паднала во депресија, а СЕГА започнала НОВО ПОГЛАВЈЕ

Луција Шербеџија решила да проговори за тешкиот период од нејзиниот живот кој сега е зад неа. Ќерката на Раде Шербеџија, Луција Шербеџија, тргнала по стапките на својот татко – се занимавала со глума и музика, а потоа ја погодиле сериозни животни проблеми. Сепак, Лусија успеала да се избори, а сега …

Повеќе »

Mozzart ги собра регионалните ѕвезди – Погледнете како изгледа средбата на Биковиќ, Северина и Шербеџија

Што имаат заедничко Северина, Милош Биковиќ и Раде Шербеџија? Поглед назад, во нивните богати кариери, јасно ни говори дека тие тројца се победници во она што го прават, а поглед напред ќе ви открие дека овој пат се најдоа на заедничка задача – низ целиот регион да ја пренесат пораката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО+18) Југословенските еротски сцени биле попровокативни од овие на Нетфликс денес

Деновиве, сите зборуваат за познатата еротска серија „365“ на Нетфликс, или за некогаш популарниот филм „50 нијанси на сиво“, чудејќи се на количеството на еротика во некои моменти, ќе се согласат фановите, повеќе потсетува на порно филм отколку на тематска, содржајна серија. Сепак, многумина забораваат дека познатите „домашни“, југословенски филмови …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЛЕСНО ДА ЈА ПОДНЕСЕ ИЗОЛАЦИЈАТА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ: Раде Шербеџија рецитирал и готвел на својот профил на Фејсбук

Познатиот глумец рецитирал,подготвувал оброк, наздравил со вино Познатиот глумец Раде Шербеџија ги известил своите пријатели на својот профил на Фејсбук дека сака да снима песни и да раскажува приказни преку оваа социјална мрежа за да на сите заедно полесни им помине времето. Во видеото со наслов „Прв дел: На розова …

Повеќе »

Во месецот на љубовта: Ексклузивен концерт на Раде Шербеџија во Филхармонија

Најголемиот боем од балканските простори, Раде Шербеџија, на 25. февруари.2020. година ќе одржи ексклузивен концерт во Скопје, во Филхармонија Раде Шербеџија овој пат во Скопје доаѓа со концептот „Ti bi htjela pjesmom da ti kazem“, а ќе настапи и со репертоар во кој ќе ги има сите класици како: „Ne …

Повеќе »

(ФОТО) Раде Шербеџија уапсен

Познатиот глумец Раде Шербеџија бил уапсен, минатата седмица, во Калифорнија поради возење во пијана состојба, пишува TMZ. Како што пренесува порталот Шербеџија бил приведен откако полицајците го забележале неговиот Лексус како вози по двете ленти на патот. Како што наведува порталот, малку недостасувало Шербеџија со својот авомобил да ги оштети …

Повеќе »

(ВИДЕО) Раде Шербеџија и браќата Тавитјан со видео за „Болен ми лежи…“

На новата песна и видео запис на браќата Тавитјан гостува легендарниот актер Раде Шербеџија. „Шербеџија од неодамна е и член на најпрестижната филмска академија – Оскар. Тој е уметничка големина со светско реноме и е човек кој целиот живот се залага за единство помеѓу народите, надминување на разликите и нивна …

Повеќе »

Најава за викенд за уживање во Скопје со живата легенда Раде Шербеџија!

Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со холивудска слава, живата легенда Раде Шербеџија, на 04. и 05. ноември доаѓа во Скопје, со два ексклузивни концерта во Македонската опера и балет, придружуван од неговиот бенд „Западни колодвор“ од Загреб. Харизматичниот Раде во Скопје ќе го промовира новиот албум …

Повеќе »