Tag Archives: работа од дома

Што се’ може да се случи со вашето тело ако одеднаш почнете помалку да одите?

АКО и вие спаѓате во групата што ги замени своите канцеларии со работа од дома, можеби сте забележале дека одите сè помалку и поминувате се повеќе и повеќе време покрај вашето биро. И, иако веројатно сте чуле многу за ефектите од седењето цел ден, еве уште неколку несакани ефекти што …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – Зборовите од цртежот на ДЕТЕТО на една мајка и го СКРШИЛЕ СРЦЕТО!

Една мајка пред неколку дена споделила слика на нејзиниот сина. Тој и ја дал таа слика додека работела во домашната канцеларија. Кога подобро ја погледнала сликата, зборовите што ги прочитала и го скршиле срцето. Тие зборови беа: „Дали заврши, мамо?“ И на таа слика беше нацртана мајка која одговара со …

Повеќе »

ГУГЛ знае колку ќе трае пандемијата!? 200.000 вработени ќе работат од дома до следното лето! Еве што велат работниците!

Гугл вели дека нивните вработени кои работат од дома ќе продолжат да го прават тоа најмалку една година, односно до јули следната година, објави „Вол стрит журнал“, повикувајќи се на упатени извори. Главниот извршен директор Сундар Пичаи лично донел ваква одлука минатата недела по дискусијата од страна на групата врвни …

Повеќе »

КОРОНАТА ТРАЈНО ЌЕ НИ ГИ ПРОМЕНИ ЖИВОТИТЕ: Работата од дома е само една од појавите на кои се навикнуваме

Вирусот корона веројатно ќе остави траен отпечаток врз светската економија, донесувајќи трајни промени, но и важни лекции, проценува Си-Ен-Ен. Следењето на вирусот веројатно ќе стане дел од нашите животи, како и безбедносните мерки по нападите од 11.09. Важно е, како што се наведува, да се инвестира во инфраструктурата неопходна за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тато, сам со ќеркичката, се обидува да работи од дома: Погледнете што се’ забележала неговата камера за 10.минути!

Пандемијата со корона вирус многу луѓе принуди да работата од дома, пред се поради заштита и спречување на ширење на болеста… Еден тато решил да документира што му се случува за само 10. минути, кога се обидува да работи а неговата ќеркичка е осамена и сака да си игра…

Повеќе »

(ФОТО) Неверојатна трансформација: Од дебел продавач на осигурување до топ модел

33. годишниот модел кој порано работел како продавач на осигурувања наталожил килограми поради работата до дома,но и затоа што не можел да тренира поради повреда на коленото. Дебелкиот продавач на осигурувања, Гвилим Пуг, ги придобил фановите ширум светот откако ослабнал 40. килограми и пуштил симпатична брада, но снимил и реклама …

Повеќе »