Tag Archives: ПСЖ

Ждрепка за Лигата на шампионите: Ливерпул со Реал, Баерн со ПСЖ

Во европската куќа на фудбалот во Нион се одржа ждрепката на двојките за осминафиналето на Лигата на шампионите Дерби натпреварот од осминафиналето на Лигата на шампионите ќе го одиграат Ливерпул и актуелниот европски шампион Реал Мадрид. Ќе биде многу интересно во пресметката помеѓу Баерн Минхен и Пари Сен Жермен. Едно …

Повеќе »

Откриено колку ПСЖ му платил на Мбапе да не оди во Реал

КИЛИЈАН МБАПЕ пред половина година бираше помеѓу останување во ПСЖ и заминување во Реал Мадрид. На крајот тој избра да остане во Париз. Иако францускиот напаѓач изјави дека парите не играат пресудна улога, ретко кој му поверувал.Сега Le Parisien откри колку пари добил Мбапе за да остане во францускиот шампион. …

Повеќе »

НЕ Е САМО НЕЈМАР – Французите го откриваат „лажното трансфер ветување“ на ПСЖ и причината поради која Мбапе сака да си замине

Францускиот новинар Роман Молина ја открил причината зошто Килијан Мбапе е лут на челниците на ПСЖ, а тоа се трите ветени трансфери во текот на летниот преоден рок, од кои ниту еден не се случи.Тој тврди дека челниците на ПСЖ му ветиле на Мбапе дека следната сезона тимот ќе биде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шок, предавство и пресврт – Мбапе во јануари заминува од ПСЖ?!

Францускиот фудбалер сака да го напушти Пари Сен Жермен веќе во јануарскиот преоден рок, пренесуваат светските медиуми. Односот помеѓу Пари Сен Жермен и Мбапе е целосно прекината и нема закрепнување. Ваквиот расплет доаѓа само неколку месеци откако 23-годишниот напаѓач минатото лето веќе имаше една нога во Реал Мадрид, но на …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Потсетете го Мбапе дека Меси имаше четири Златни топки на 23. години“

Поранешниот англиски репрезентативец Вејн Руни го критикуваше напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе, кој со рамо го оттурна Лионел Меси на последниот меч на парижаните против Монпеље (5:2) и помина без ниту да се извини. Францускиот интернационалец потоа се расправал со Нејмар за тоа кој ќе го изведе пеналот. „Дваесет и …

Повеќе »

Ди Марцио: Готово, Мбапе останува! Вечерва ПСЖ организира приватна забава

КИЛИЈАН МБАПЕ останува во ПСЖ, објави добро информираниот италијански новинар Џанлука ди Марцио. Мбапе во последните месеци избира помеѓу останување во ПСЖ и заминување во Реал и се чини дека конечно се одлучил. „Одлуката не се однесува само на финансиите. Неговите блиски луѓе изразија желба да остане во Париз“, изјавил …

Повеќе »

(ФОТО) Шпанци: Мбапе е виден во Мадрид, со него бил соиграч од ПСЖ

ФРАНЦУСКИОТ фудбалер Килијан Мбапе е виден во Мадрид, пренесува шпанскиот медиум Desportes Cope. Нивниот новинар го фотографирал додека влегувал во познат мадридски ресторан во друштво на денешен соиграч од ПСЖ, поранешниот играч на Реал Мадрид, Ахраф Хакими и неговиот брат. Договорот на Мбапе со ПСЖ истекува ова лето, а многу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ремек дело на Меси за десеттата титула на ПСЖ: Го постигна најубавиот гол во новиот клуб!

Аргентинскиот напаѓач Лионел Меси го постигна веројатно најефектниот гол во дресот на ПСЖ на мечот против Ленс, каде на парижаните им беше доволен еден бод да ја заверат десеттата титула во Франција. Меси погоди во 68. минута по асистенција на Нејмар, а откако ја прими топката, од далечина со левата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоковиќ во Монте Карло играл фудбал со Нејмар и Верати

Првиот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се наоѓа во Монте Карло каде го очекува турнирот, а времето меѓу тренинзите го минал со играчите на ПСЖ. Djokovic with fans pic.twitter.com/ySGm470Zve — Djokovic Türkiye (@DjokovicTurkiye) April 11, 2022 Нејмар и Марко Верати заедно со Ѓоковиќ се натпреваруваа во „пимплинг“ верзија користејќи големо …

Повеќе »