Tag Archives: пржено

(ФОТО) Праз со пилешки стек

Состојки: 300 гр пилешки стек 3 страка праз 1 лажичка црвен пипер 1/2 лажичка црн пипер 1 лажичка сол Подготовка: празот исчистетето го и исецкајте. Ставете го во соодветен сад и пржете да омекне, потоа додадете масло, сол, црн и црвен пипер. Пилешкиот стек, во ќесе или помеѓу две парчиња …

Повеќе »