Tag Archives: први април

Од 1 АПРИЛ за три хороскопски знаци пристигнуваат ЉУБОВ И ПАРИ а ги носи младата Месечина

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Подгответе се за налет на убава енергија, која мора да ја искористите и да ја забележите доколку сакате прекрасна пролет. Периодот кој доаѓа на почетокот на април, односно енергијата …

Повеќе »

Првоаприлска afterwork маскенбал забава со „Тропико бенд“ во „Дежа Ву – Ист Гејт“ во Скопје

По спектакуларниот настап на белградскиот заводник и кршач на женски срца Саша Ковачевиќ, најдоброто место за попладневни викенд журки во македонската метропола – „Дежа Ву – Ист Гејт“, за денот на шегата ви подготвува уште едно изнендување. Прекрасна дружба со Сале и екипата на afterwork маскенбал журка, каде после првите …

Повеќе »