Tag Archives: прва дама

(ФОТО) Меланиа Трамп конечно се вратила и блеснала во голем стил!

После 26. дена отсуство Меланиа Трамп конечно решила да се врати во голем стил. Откако, после ненадејната операција на бубрезите, американската прва дама се повлекла од јавноста, никој не знаел каде е и што се случува со неа, се’ додека три недели подоцна не е снимена на настан во Белата …

Повеќе »

(ФОТО) Вака казнува првата дама: Меланија и пркоси на традицијата и пристигнала сама на говорот на Трамп

На првиот говор на Трамп за состојбата на нацијата, Меланија барала да пристигне со гостите, па дошла одделно од американскиот претседател. Првата дама на САД, Меланија Трамп, прв пат се појави во јавност по тврдењата на порно ѕвездата Стефани Клифорд дека Доналд Трамп во 2006 година имал секс со неа, …

Повеќе »