Tag Archives: прва дама

(ФОТО) ПРВА ДАМА НА ФРАНЦИЈА – Брижит Макрон денес полни 70 години, се надева дека ќе ги избегне насловните страни

Првата дама на Франција Брижит Макрон денеска полни 70 години, но не се очекува да зборува за тоа. „Почекајте го 13 април 2023 година, кога ќе наполнам 70 години. Ќе слушнете за тоа, сигурна сум. Нема да читам ништо тој ден“, изјавила таа за женскиот лајфстајл магазинот „S“ во јануари …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Со убавина го заведе најмоќниот маж, а потоа со ОПЕРАЦИИ се трансформираше: Денеска не е ни СЕНКА на тоа што беше, па се крие…

Светот отсекогаш бил заинтересиран за сопругите на политичарите и првите дами на големите нации, а една од највпечатливите на 21 век е секако фаталната Карла Бруни, поранешна манекенка, текстописец и пејачка, која е и сопруга на Николас Саркози, поранешниот француски претседател. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Мишел Обама признала во каков пекол живеела: „10 години не можев да го поднесам Барак“

Во едно од нејзините последни интервјуа, Мишел Обама изјавила дека во бракот со поранешниот американски претседател Барак Обама 10 години имало тензија. „Луѓето мислат дека сум лоша што го кажувам ова – имаше 10 години кога не можев да го поднесам мојот сопруг. Десет години! И погодете кога се случи …

Повеќе »

Трамп признал се за кавгите со Меланија во Белата куќа: „И велев да ме остави“

Доналд Трамп официјално ја поднесе својата кандидатура за претседателските избори во САД во 2024 година и ја претстави својата нова кампања на имотот Мар-а-Лаго на Флорида, каде се појави во друштво на неговата сопруга Меланија. Во својот говор тој открил дека неговата сопруга поминала многу тешко во Белата куќа. „Тоа …

Повеќе »

(ФОТО) КАКО ПАТРИЈАРХАЛНА ДЕВОЈКА ОД ЈУГОСЛАВИЈА ОСВОИ ГОРД МИЛИОНЕР: 11. работи што не сте ги знаеле за Меланија Трамп

Ако мислевте дека знаете сè за Меланија Трамп (52)  – се лажете. Ви пренесуваме 11. работи кои не сте ги слушнале за поранешната прва дама на АмерикаКога Доналд Трамп победи на претседателските избори, сите сакаа да знаат само едно – се’ за првата дама на Америка, Меланија Трамп. И’ по …

Повеќе »

(ФОТО) Поранешната прва дама на Франција, манекенката, Карла Бруни со гламурозното издание на црвениот тепих во Кан истакнала завидната фигура

Карла Бруни го привлекла вниманието со појавувањето на премиерата на „Triangle Of Sadness“ во саботата за време на Канскиот филмски фестивал. Италијанско-француската пејачка и поранешна француска прва дама се погрижила сите погледи да бидат вперени во неа додека чекореше по црвениот тепих во фустан во боја на јоргован со светки. …

Повеќе »

(ФОТО) Путин бесен, љубовницата повторно трудна?

Рускиот претседател Владимир Путин наводно бил шокиран кога открил дека неговата љубовница е повторно бремена, објавено е вчера во Москва, пренесува The Sun. Путин, кој во октомври ќе наполни 70. години, наводно веќе има најмалку два сина со поранешната олимписка ритмичка гимнастичарка Алина Кабаева (38). Но, тој не планирал повеќе …

Повеќе »

(ФОТО) Олена Зеленска открила кога последен пат го видела сопругот – тој и кажал само еден збор!

Првата дама на Украина Олена Зеленска открила дека последен пат го видела сопругот кога започнала војната во таа земја, а во големото интервју за „Вог“ проговорила и за агонијата низ која минуваат Украинците. Како што рекла, на првиот ден од руската инвазија ја разбудила врева помеѓу 4. и 5. часот …

Повеќе »

(ФОТО) Олена Зеленска испратила моќна порака: „Утре би можеле да влезат во вашите градови!“

Првата дама на Украина, Олена Зеленска, испрати специјална порака до медиумите на својот Инстаграм профил. „Неодамна, голем број медиуми од целиот свет одговорија со барања за интервјуа. Ова писмо служи како мој одговор на овие барања и е мое сведоштво од Украина. Она што се случи пред нешто повеќе од …

Повеќе »