Tag Archives: прв на атп

(ВИДЕО+ФОТО) Историја: Финале за Новак и рекордно, седмо, прво место на АТП!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Мастерсот во Париз со исклучително тешката победа над Полјакот Хуберт Хуркач со 2:1 во сетови. 🏆 2011🏆 2012🏆 2014🏆 2015 🏆 2018🏆 2020🏆 2021 Simply incredible, @DjokerNole 👏 @FedEx pic.twitter.com/DTmYrmQfUw — ATP Tour (@atptour) November 6, 2021 Србинот со тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Светот му се поклони на најголемиот:„Годините се само број, Роџер продолжува да испишува историја“

Најголемиот тенисер на сите времиња, Роџер Федерер, повторно е светски број 1. Легендата на белиот спорт со 36. години и 195. дена се вратил на врвот и со тоа станал најстар играч со бројот 1 на АТП листата. Рекордер по освоените Грен слемови (20) два пати во чудесната кариера го …

Повеќе »