Tag Archives: прсти

Ако забележите промена на вашите шаки, тоа може да биде знак за сериозна болест – многу луѓе тоа не го ни забележуваат

Ракот создава одредени хемикалии и ја нарушува работата на хормоните, па врвовите на прстите се зголемуваат бидејќи во нив се задржува повеќе крв од вообичаено. Иако симптомите на рак на белите дробови обично се појавуваат само кога болеста е во напредна фаза, некои од нив можат да бидат аларм за …

Повеќе »

Што ДОЛИНАТА НА ПРСТИТЕ може да каже за вас? Ова се особини кои можат да се разоткријат!

Погледнете на кој тип на личност припаѓате Споредете ја должината на показалецот и средниот прст и видете дали ги погодивме вашите карактеристики. 1. Шармантни и прагматични луѓе Велат дека луѓето чиј до мал прст е подолг од показалецот се многу убави. Тие зрачат со шарм што другите луѓе го сметаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАГИЧНО ЗАПРОСУВАЊЕ НА КОЕ НИТУ ЕДНА ЖЕНА НЕ БИ РЕКЛА „НЕ“: Момче направило БАЈКА од стотици дронови – ќе ве остави без здив!

Овој млад човек користел дронови за да ја запроси девојката, прекрасно е! Живееме во време кога практично ништо не е возможно, свадбите се одржуваат под вода, во воздух, се даваат баснословни пари за свадба – една од најскапите чини околу 60. милиони долари, луѓето се венчаваат за кукли, тостери, куфери, …

Повеќе »

Карактеристики на телото кои ги имаат само мал број луѓе во светот – срце на десната страна, двоен палец, точки на јазикот…

Секој има нешто на себе што ги прави посебни. Сепак, длабоко во себе, имаме многу сличности кои не поврзуваат како вид. Луѓето се 99. проценти идентични на генетско ниво поради нашите заеднички предци и составот на геномот. Затоа, разликата од еден процент може да доведе до фантастични варијации во изгледот, …

Повеќе »

(ФОТО) Како тестот „ДИЈАМАНТСКИ ПРОСТОР“ може да помогне да се предвиди ризикот од смртоносен рак

ЕДНОСТАВЕН тест со прстите може да покаже дали сте изложени на ризик од смртоносен рак Ракот на белите дробови е еден од најчестите видови на рак во светот. Како и кај секоја форма на болеста, колку порано се дијагностицира, толку подобро. Тестот на прстите со дијамантски јаз, познат и како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Заборавена снимка на маршалот: Тито стенка од болки

За време на официјалната посета на Шведска во 1976. година, југословенскиот претседател Јосип Броз Тито доживеал необична несреќа. Имено, додека излегувал од автомобилот, неговиот генерал-адјутант Марко Рапо невнимателно ја затворил вратата од совозачката страна додека Тито сè уште излегувал од автомобилот. И така се случи да му ги приклешти прстите! …

Повеќе »

ЗНАЦИ НА ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ на прстите на рацете и нозете дека можеби ИМАТЕ „ТИВОК УБИЕЦ“

Следењето на нивото на холестерол е од клучно значење и може да помогне да се намали ризикот од срцеви проблеми или мозочен удар. Нема никакви симптоми, па затоа е тешко да се забележи, но еден експерт објаснил како може да забележите висок холестерол во прстите на рацете и нозете. Што …

Повеќе »

Четири начини да се ослободите од стресот

Масажата се користи со векови и се смета за најефикасно средство кое ни овозможува да го зачуваме нашето здравје и да се ослободиме од стресот. За жал, луѓето на кои им е потребна масажа, особено оние кои водат активен животен стил, презаситени со стресни ситуации, обично не можат да најдат …

Повеќе »

Прстите на нозете ги откриваат сите ваши МРАЧНИ ТАЈНИ! Соблечете ги чорапите и проверете какви се вашите прсти!

Што велат прстите на долните екстремитети за вас и вашето здравје? Палец Ако имате голем палец, тоа значи дека сте среќна и талентирана личност. Вие сте паметни, креативни и длабоки мислители. Постои еден несакан ефект, а тоа е дека е тешко да се фокусирате на една работа, бидејќи вашата креативност …

Повеќе »