Tag Archives: провокација

(ФОТО) Меган Маркл повторно провоцира: Се дотерала за посета на засолниште за животни

Не е тајна дека Меган Маркл е голема љубителка на животните па и не чуди што пред заминувањето во Канада го посетила засолништето за животни, Mayhew, што денес го открила на својата и страната на Хари на Инстаграм. За таа пригода Меган облекла шик тегет капут со каиш во струкот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОГРОМЕН МАЖ МАЛТРЕТИРАЛ ПОСИТНО МОМЧЕ: Но не знаел дека малечкиот е боксер!

Од местото Нур Султан, Казахстан, доаѓа снимка од брутална тепачка. На влезот на една зграда, гледаме крупен човек со брада како се расправа со човек многу помал од него. И додека се чини дека сè ќе заврши лошо за понискиот човек, има пресврт во моментот на нападот! Имено, нападнатиот човек …

Повеќе »

(ФОТО) НЕПРИЈАТНОСТ – ГЛУМЕЦОТ ГО НАПУШТИЛ ИНТЕРВЈУТО ПОРАДИ ПРОВОКАТИВНО ПРАШАЊЕ: Прво се збунил, а потоа си заминал БЕЗ ОДГОВОР

Актерот Хоакин Феникс го напуштил интервјуто откако новинарот од англиски „Телеграф“ го прашал дали смета дека неговиот нов филм „Џокер“ може да ги инспирира токму луѓето за кои станува збор во во филмот, со потенцијално трагични резултати. Прашањето го изненадило Феникс и тој не знаел што да одговори. „Зошто? Зошто …

Повеќе »

(ВИДЕО) Навивач провоцирал, Новак одговорил:„Ќе дознаам кој си!“

Невообичаено доцна, Новак Ѓоковиќ излегол да се загрева пред третото коло на УС Опен со Денис Кудла, што ги предизвикало неговите навивачи да се загрижат за повредата на рамото, а тој бил пречекан со стоечки овации по пристигнувањето на терените за тренинг. Сепак, еден од навивачите зад оградата зад грбот …

Повеќе »

(ФОТО) ЛОША ПРОВОКАЦИЈА: Македонски новинар побара Стоилов од бина да испее “Нека разберат клетите Шиптари”

Новинарот на македонската телевизија „Клан“ која емитува програма на албански јазик, Фуркан Салиу, упати провокација на национална основа до капитенот на Вардар Стојанче Стоилов. Салиу од „Играчот со број 5” како што сервисот на албански јазик при МРТВ го нарекуваше Стоилов алудирајќи на национализам кај него цинично бара да испее …

Повеќе »

(ВИДЕО) Предизвикувал мечка па го извлекол „подебелиот крај“

На социјалните мрежи кружи видео снимка во која турист во источна Русија излегува од автомобил и се обидува да и пријде на мечка… Меѓутоа, мечката тоа го сфатила како закана и се одбранила со залетување во мажот кој потоа избезумен избегал… Тој се обидел да се доближи до малечката мечка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Еротика на уметничко лизгање: Лизгачка се појавила во костум кој не оставал многу на фантазијата!

Руската лизгачка изјавила дека сакале нејзиниот костим „да не биде вулгарен” додека нејзиниот партнер изјавил дека сакале таа „да биде сексуално-еротична и помалку провокативна”… Парот во уметничко лизгање Александра Стјепанова и Иван Букин со својот настап не оставиле никого рамнодушен. Видеото од настапот, за кој многумина велат дека изобилува со …

Повеќе »

(ФОТО) Македонско – српска кавга во ТЛЗП: Каролина на ниво и игнорантски кон „скандал мајсторите“!

Во полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“ имаше директен судир помеѓу српското и македонското естрадно и воспитно школо. Малку недостасуваше да се случи уште еден скандал и тоа во режија на „скандал мајсторот“ – Ненад Пагонис. Гостинка во жирито беше нашата Каролина Гочева која освен што ги коментираше настапите, на …

Повеќе »