Tag Archives: провокација

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ: „Ме испровоцираа, им покажав каде им е местото…!“

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ изјави дека порано реагирал посилно отколку што требало на дуелот со Денис Кудла, но дека тоа е неговиот одговор на провокациите на навивачите. Ѓоковиќ експлозивно славеше како го освои вториот сет, а потоа и триумфот над Кудла со 6:4, 6:3, 7:6 (9-7). „Погледнете, да …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВАК ГИ „ПЕЦНАЛ“ РИВАЛИТЕ: Погледнете во какви патики Ѓоковиќ се појавил во Монте Карло!

НОВАК Ѓоковиќ се врати на теренот на Мастерсот во Монте Карло, по пауза од скоро два месеци и освојувањето на Австралија опен и го совлада одличниот Италијанец Јаник Синер – 6:4, 6:2. Тоа е негов прв турнир откако го надмина Роџер Федерер на вечната листа на 8. март според бројот …

Повеќе »

(ФОТО) Македонското девојче Елена Ристеска со „директен одговор“ на провокација од еден БУГАРСКИ ФАН!

Годините минуваат а една од нашите најубави пејачки, Елена Ристеска, потврдува дека тие и донесуваат „убавина плус“. Таа деновиве на својот Фејсбук профил објавила нова прекрасна фотографија . Следувале низа коментари од нејзините фанови кои не штеделе комплименти за Елена. Но, меѓу овие коментари се најде и коментарот на еден …

Повеќе »

(ФОТО) ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈ – Џеј Ло повторно „го запалила“ Инстаграм: Во мини боди „ги исфрлила“ задникот и градите!

Џенифер многу внимава на својот изглед. Таа редовно и напорно тренира за секогаш да биде во топ форма. Многу нејзини обожаватели се согласуваат дека на нејзиниот изглед може да и позавидат на пола помлади девојки Многумина се согласуваат дека актерката и пејачка Џенифер Лопез (51) е една од оние жени …

Повеќе »

(ФОТО) После изјавата на фудбалерот за нејзините големи гради бившата спортистка „брутално го приземјила“

Еден од најпознатите руски фудбалери од поновата ера, Владимир Бистров, деновиве ја шокирал локалната јавност со коментар испратен до поранешната шампионка во уметничко лизгање, Ана Семенович. Во едно интервју, Бистров рекол дека го следи женското уметничко лизгање затоа што неговата ќерка се занимава со тој спорт. „За професионалните скејтери, заоблената …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЧИТУВАЊЕ НА ПРОПИСИ: Со Мерцедес кочел пред трактор – си добил што заслужил!

На социјалните мрежи кружи видео од Полска, на кое се гледа како возач на трактор снима не многу паметен возач на патот. Возачот на Мерцедесот намерно закочил пред тракторот за да му покаже дека го кочи сообраќајот. Но, трактористот, кој го снимал инцидентот, веднаш му дал до знаење да не …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НЕ СТЕ ВИЕ ЗЛАТАН!“ – ОБЈАВА НА ГОДИНАТА НА ИБРА:Излегол на тераса на луксузен пентхаус и му одговорил на Роналдо и на сите скептици!

Пред оваа порака, Португалецот се огласи на Инстаграм и рече дека тестот за ПЦР е ср**е… Бидејќи коронавирусот не попушта, најголемото зголемување е забележано на европско тло, па Златан Ибрахимовиќ, кој го надмина вирусот, се вклучи во кампањата „воздржување на народот“. „Вирусот ме предизвика и го победив“, пишува Златан на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дошла скоро гола пред слон кој со сурлата и го ИСКИНАЛ бикинито!

Животното прво ја „допирало“ жената како да ги утврдува фактите Франсис Џејмс дошла во сафари паркот да собере неколку лајкови додека мазела слоница. Бидејќи, како поинаку да се објасни фактот дека таа пред животното излегла во премало бикини? При тоа, имала среќа што слоницата сакала да си поигра со нејзините …

Повеќе »

(ВИДЕО) Енди Родик испровоциран од изјавите на младите за коронавирусот:„Како сме вака глупави?“

Поранешниот најдобар светски тенисер Енди Родик бил зачуден од изјавите на младите луѓе во Мајами. И’, не само што останал без зборови, секој што го гледал видеото во кое младите Американци зборуваат за коронавирус веројатно ќе имаат слична реакција. Тинејџерите и студентите долго време чекале на пролетниот одмор, но вирусот …

Повеќе »