Tag Archives: против стареење

АНТИЕЈЏ ХРАНА – Убаво лице имаат жените кои јадат колаген: Сок, риба и шака семки се поделотворни од скапи кремови!

„Со лажица си копаш гроб“ – се вели во случај ако некој претерува со храната. Но, не дека секој залак неизбежно ја приближува староста или болеста. Напротив, постојат намирници кои го запираат времето и го подмладуваат организмот. 1. Цвекло Научниците тврдат дека сокот од цвекло е вистински еликсир на младоста. …

Повеќе »

(ВИДЕО) EucerinHyaluron-Filler + Elasticity нега против стареење на кожата, за поцврст, посвеж и поблескав ефект

Стареењето на кожата е природен процес, а голем дел од него е предизвикан од фактори што не можеме да ги контролираме, како што е нашата генетика. Меѓутоа, постојат и надворешни фактори, на кои може позитивно да се влијае… Структурата на кожата се менува како старееме: прво се појавуваат фини линии …

Повеќе »