Tag Archives: прослави

(ВИДЕО+ФОТО) НЕПИШАНО ПРАВИЛО…. Кога душата се радува: Секоја историска или голема спортска победа на Македонија се слави со песна на „Меморија“

Култната македонска поп-рок група „Меморија“ како да е предодредена да и биде судбинска на Македонија. Или поточно нејзините песни. И тоа уште од самиот почеток на независноста, од првите секунди на прогласувањето на самостојноста и сувереноста на, па се’ до ден денес, до најголемите спортски успеси на земјата. Оние што …

Повеќе »

Во Москва строги мерки поради епидемијата на корона: За новогодишната ноќ сите ресторани ќе бидат затворени

На новогодишната ноќ сите ресторани во Москва ќе бидат затворени, изјави шефот на Одделот за трговија и услуги на рускиот главен град, Алексеј Немерјук. „Новата година ќе дојде, нема да исчезне никаде, ќе се појави на 31. декември, но за жал, очигледно, во нешто поскромен формат. Повеќето ресторани нема да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Светот ја дочека Новата 2020. со огномет и песна!

Ширум светот Новата година се дочека со огномет и песна, прослави… Жителите на Австралија новата година ја дочекаа на традиционален начин со спектакуларен огномет одржан во пристаништето на Сиднеј, и покрај бројните пожари кои натерале илјадници луѓе да ги напуштат своите домови и спас да најдат во морето, што било …

Повеќе »

(ФОТО) Кога се сака се може: Елена Велевска прослави 10. години брак

И покрај тоа што Велевска нема никаде да настапува, телевизиската публика ќе може да ја гледа во новогодишното шоу… Фолк-пејачката Елена Велевска после 23. години настапување за Нова година, овој пат реши 2018. да ја прослави во кругот на семејството. Пред само неколку дена таа со сопругот Маријан ја прославија …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како Жељко Јоксимовиќ го прослави раѓањето на близначките?

Популарниот Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јовна станале родители на близначки, Ана и Срна, а новопечениот татко организирал прослава по повод нивното раѓање. Имено, Жељко во еден ресторан во Белград организирал прослава на која ги угостил своето семејство, соработниците, пријателите… Славјето во семејството на Јоксимовиќ траело веќе два дена, а …

Повеќе »