Tag Archives: прослава

(ФОТО) Кирк Даглас го прославил својот 101. роденден

Глумецот роденденот ќе го одбележи со куќна забава, а многу го развеселил повикот на помладата сестра од Амстердам. Минатата година за својот 100. роденден Кирк Даглас напишал колумна Кетрин Зита Џонс (48), сопругата на Мајкл Даглас (73), на Кирк му го честитала 101. роденден со фотографија на која нејзиниот свекор …

Повеќе »

(ФОТО) Забава на тезга: Лепа Брена роденденот го прославила на свадба!

„Ви благодарам, јас откако имам деца не го славам роденденот, ова е прекрасно“ рекла Лепа Брена која ги има синовите Стефан и Виктор со сопругот, српскиот тенисер Слободан Живоиновиќ. Пејачката Лепа Брена својот 57. роденден го прославила на „тезга“, додека пеела на свадба во Белград. Младенците ја развеселиле со честитка …

Повеќе »