Tag Archives: прослава

(ВИДЕО) Снимките го обиколуваат светот: Кинеските лекари ги симнуваат маските – коронавирусот е победен!

Последните две привремени болници во Вухан, епицентарот на епидемијата на коронавирусот во кинеската провинција Хубеи, беа затворени во вторникот. Ова значеше затворање на сите 16. привремени болници за пациенти со коронавирус во тој град. Вкупно 49. пациенти ја напуштија привремената болница во вторникот околу 15.30 часот. На социјалните медиуми се …

Повеќе »

(ФОТО) На прославата на Република Српска сите гледале во преубавата полицајка

Србите во Бања Лука вчера го славеа денот на Република Српска, а главна ѕвезда на празничната поворка не е Милорад Додик, туку убава бринета која носи полициска униформа. Убавата српска полицајка заврши во сите медиуми во Србија и Босна и Херцеговина, па дури и фотографите на РТРС дадоа се’ од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога Македонците во Егејот прославуваат Божик душата ви се полни само од гледање!

Македонците од Егејска Македонија се препознатливи по своите прослави за време на празниците. На нивните веселби изобилува македонска песна, се вијат ора и се пее во еден глас. Еве како изгледаше македонската прослава на Божиќк во Пазар:

Повеќе »

СЕКОЈА ЧЕСТ НА ХРАБРОСТА – НЕВЕСТА НАПРАВИЛА СКАНДАЛ ВО ЦРКВА: Наместо ЗАВЕТИ ги прочитала пораките на СВРШЕНИКОТ И ЉУБОВНИЦАТА! Неговата реакција била морничава!

Една невеста, која не сакала да го открие своето име, доживеала сосема поинаков вид стрес непосредно пред да зачекори пред олтарот – откри дека нејзиниот иден сопруг има љубовница. Имено, вечерта пред свадбата таа добила пораки од непознати броеви и открила дека нејзиниот свршеник води двоен живот, додека нејзиниот во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОНА КОГА КУМАТА „ЌЕ ЗАГРМИ“: Се качила на кровот на куќата и направила нешто што станал апсолутен хит на интернет!

На социјалните мрежи се раширила една снимка од доста невообичаен почеток на свадба. Жената, која наводно била кума, со свирење на трубачи се качила на кровот и почнала да крши ќерамиди. Секој од нас знае дека некои свадби и прослави можат да излезат од контрола, сите во животот сме се …

Повеќе »

(ФОТО) ПОДГОТВЕНА ЗА НОВ БРАК – Не можело да мине во тајност: Џенифер Лопез и Алекс Родригез конечно ја прославиле свршувачката!

Датумот на свадбата на латиновата дива и поранешна бејзбол ѕвезда се чини дека се приближува. Иако официјалниот термин сè уште не е познат за јавноста и идните младенци не сакаат да го откријат, станува се повеќе јасно дека овој настан ќе се случи наскоро. Џенифер Лопез и Алекс Родригез минатиот …

Повеќе »

Прослава по повод одбележување на Денот на туристичката организација на Општина Будва и Денот на државноста на Црна Гора

По повод денот на Туристичката организација на Будва и Националниот ден на државноста на Црна Гора, во Будва на 12 и 13 јули, на плоштадот пред стариот дел од градот, ќе се одржат концерти на големи музички имиња, во организација на Туристичката организација на Будва. Со оглед на важноста на …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО – Делчевските полуматуранти ја негуваат традицијата: „Кога за појас ќе се фатиш срца ќе разиграш!“

Светот оди напред, секој ден усвојуваме некои нови навики, но при тоа не би требало секогаш да бегаме од она нашето, традиционалното. Но, има и исклучоци, а тоа овојпат се полуматурантите од ООУ „Ванчо Прке“ Делчево кои на својата прослава играле ора а на видеото може да се види како …

Повеќе »

(ФОТО) После сите благодарници „од некаде чекам“ и Орце Камчев да се огласи колку е среќен и благодарен на Вардар и нивниот успех – кој го доживеа директно во Келн!

Деновиве читаме и гледаме како разни општествени структури му честитаат на „Вардар“, го глорифицираат нивниот успех (нема зборови да се опише каков успех направија овие момци) кој никого не остави рамнодушеност. Тие ракометари, тие дечки од Вардар, тие унаетливи борци по вторпат на „Вардар“ му ја донесоа титулата на европски …

Повеќе »