Tag Archives: прослава

Во Русија 8. март е еден од најсвечените државни празници: Се слави повеќе и од Денот на вљубените!

Во Русија 8. март е сè уште празник, а оваа година волонтерите ќе им дадат 300.000 лалиња на Московјанките. На Запад, 8 март повеќе не се слави, но во земјите на САД и ЕУ, Денот на мајката се слави на 10 мај. И, Денот на жената е „роден“ на Запад, …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОРОНАВИРУС БЕЗ ДИСТАНЦА – Погледнете го нестварното видео од Вухан: Додека Европа се затвора поради корона вирус тие прославила Ноќ на вештерките

Германија, Франција, Белгија, Австрија, Велика Британија … Се’ поголем е бројот на земјите кои се определија за најстрогите мерки како стратегија во борбата против коронавирусот. Но, во Вухан, каде беше пријавен првиот случај на коронавирус во декември минатата година, се чини дека епидемијата е минато. Бројни светски медиуми објавија снимки …

Повеќе »

ДОБИЛ 10.000 ЧЕСТИТКИ – Најстариот американски ветеран од Втората светска војна го прославил 111. роденден

Националниот музеј посветен на Втората светска војна во Њу Орлеанс бил домаќин на 111-от роденден на Лоренс Брукс, кој е најстариот ветеран од Втората светска војна. Вокалното трио на музејот „The Victory Belles“ пеело неколку песни пред куќата на славеникот, додека Aeroshell Aerobatic Team и Big Easy Wing извеле лет …

Повеќе »

(ФОТО) Храбрата водителка на која пред година и пол автобус и ја откина раката покажала како изгледа без завои!

Храбрата српска водителка Деа Ѓурчевиќ, чија рака беше откината пред година и пол во тешка сообраќајна несреќа, при судир на два автобуса и три автомобили, покажа дека животот, без оглед на тешките работи што ни се случуваат, може да биде многу убав. Водителката, која секојдневно буди храброст, мотивација и желба …

Повеќе »

(ФОТО) САМО НЕКА Е ВЕСЕЛО – Филип Божиновски со песна славел за раѓањето на ќерката: Наследничката добила прекрасно име!

На отворено, со музика, гости….Божиновски весело го прослави доаѓањето на новиот член. Македонскиот пејач Филип Божиновски и неговата сопруга Сања пред неколку дена се реализираа во улогата на родители. Имено, нивното семејство се прошири за нов член, а двојката стана родители на ќерка. View this post on Instagram Во ова …

Повеќе »

(ФОТО) И’ познатиот Антониот Бандерас има коронавирус: 60. роденден ќе го прослави во карантин!

Оваа посета на татковината, Шпанија, нема да му остане во добро сеќавање на Антонио Бандерас кој соопштил дека својот 60. роденден ќе го прослави во карантин бидејќи една од честитките била и онаа дека добил корона вирус… View this post on Instagram Un saludo a todos. Quiero hacer público que …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Џорџ наполнил 7. години: Палатата споделила две фотографии од славеникот!

Мајката Кејт повторно била брилијантна во улогата на семеен фотограф… Принцот Џорџ го слави својот 7-ми роденден! По тој повод, кралското семејство објави две нови фотографии од младиот принц направени од неговата мајка, Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон. View this post on Instagram Sharing a 📸 taken by The Duchess …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНА СУДБИНА – Излегла да го прослави крајот на карантинот, позирајќи паднала од карпа и починала

Селфито или позирањето за фотографија која ќе се сподели на социјалните мрежи биле кобни за девојката која излегла да го прослави излегувањето од карантин поради корона вирусот… Олесија Сусписина (31) од Казахстан паднала од карпа висока околу 35. метри додека позирала за фотографија. Инцидентот се случил во популарниот парк Дуден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хали Бери, 6. милиони следбеници на Инстаграм прославила со провокативно видео

Преубавата глумица (53) не престанува да ја интригира јавноста, а со последната објава се надминала и самата себе. Хали Бери покрај разните фотографии со кои го прославила бројот на следбениците, овојпат отишла чекор понатаму. Се снимила во градник кој доста открива и таква црно- бела фотографија ставила на својот профил …

Повеќе »